Tegoroczny Kongres "Polska Chemia" tylko online

Tegoroczny Kongres "Polska…

Polska Izba Przemysłu Chemicznego poinformowała, że z powodu pandemii, tegoroczny kongres "Polska Chemia" odbędzie się tylko w internecie. 

Od sześciu lat Kongres Polska Chemia cieszył się zainteresowaniem ludzi świata biznesu, polityki, organizacji branżowych, nauki - i przede wszystkim - ważnych graczy polskiego sektora chemicznego. Dotychczasowe edycje Kongresu "Polska Chemia" to okazja do dyskusji o sytuacji, wyzwaniach i przyszłości całej branży. Pandemia spowodowana COVID-19 wyeliminowała możliwość realizacji tak dużego wydarzenia w formule stacjonarnego spotkania, stąd decyzja Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, organizatora Kongresu, o przeniesieniu VII edycji do świata wirtualnego. 

- W tym roku ze względu na pandemię VII Kongres Polska Chemia przybiera nową formułę - programu telewizyjnego transmitowanego „na żywo”! Co roku Kongres zaskakuje uczestników jakimś nowym elementem, dlatego tym razem, mając na uwadze wyjątkową sytuację, zaskakujemy taką formułą. Kongres Polska Chemia w formie programu telewizyjnego "na żywo" to coś, czego jeszcze nie było! - mówi Tomasz Zieliński, prezes zarządu PIPC.

Jak dodaje Prezes Zieliński, w tym roku czeka nas formuła ekskluzywnego całodziennego programu telewizyjnego "na żywo" o charakterze publicystyczno-branżowym, który będzie dostępny dla każdego zainteresowanego widza zupełnie bezpłatnie. 

Co prawda zmieni się formuła, ale jakość pozostanie na najwyższym poziomie, zapewnia szef PIPC. - W programie Kongresu przewidujemy wywiady, debaty i rozmowy z udziałem szefów najważniejszych podmiotów działających w branży, przedstawicieli administracji, licznych ekspertów. Wszystko w formie bardzo dynamicznych dyskusji, przeplatanych najświeższymi informacjami branżowymi z dużą liczbą ciekawych elementów graficznych i z wykorzystaniem możliwości, jakie daje nam rozszerzona rzeczywistość. Ponadto docieramy do nowych odbiorców. Kongres w formie stacjonarnej miał limitowaną liczbę miejsc, a tym razem otwieramy się i jesteśmy dostępni dosłownie dla wszystkich zainteresowanych, także tych spoza branży chemicznej oraz międzynarodową widownię.

Całość wydarzenia będzie transmitowana m.in. poprzez odświeżoną i specjalnie dostosowaną do tegorocznej formy wydarzenia stronę internetową Kongresu. Tu także znajdziemy nową formułę stoisk partnerskich, tzw. wirtualne stoiska. Podobnie na uczestników Kongresu czekać będzie elektroniczne wydanie Magazynu Polska Chemia, a także wirtualna agenda i multimedialne informatory kongresowe.

- Tegoroczny Kongres "Polska Chemia" to ogromne multimedialne przedsięwzięcie, gdzie będzie można także odwiedzać wirtualne stoiska partnerskie, pobierać informacje bieżące, a transmisja będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski - daje to nieograniczone możliwości dotarcia do obecnych i przyszłych kontrahentów na całym świecie - dodaje Tomasz Zieliński.