Trendy kolorystyczne na rok 2013

Trendy kolorystyczne na rok… Nikt nie może oprzeć się oddziaływaniu kolorów, człowiek jest stale pod ich wpływem. Tak przynajmniej dowodzą terapeuci i współcześni psycholodzy. Kolory pobudzają emocje i fantazje. Z biegiem czasu i w miarę rozwoju społeczeństwa trendy kolorystyczne zmieniają się. Zieleń trawy, która jest modna dzisiaj, jutro może być przestarzała. Centrum projektowe GRAFE przykłada dużą wagę do tego, jaki kolor jest w danym momencie na topie i włącza w proces dobierania barw wszystkie dostępne informacje, pozwalające na opracowanie optymalnego rozwiązania dla klienta.

Trendy kolorystyczne na rok 2013


Zespół GRAFE jest bardzo aktywny na polu projektowania modnych barw i na targach FAKUMA w Friedrichshafen zaprezentuje kolory na kolejny rok. Pod hasłem „WORLD is COLOR” w ramach prezentacji trendów kolorystycznych na rok 2013 miała miejsce emocjonująca podróż przez wybrane kręgi kulturowe naszej planety. Właśnie ze względu na to, że w stale zmieniającym się świecie nie chodzi jedynie o interesy i negocjacje, ale również o więzi międzyludzkie i odpowiedzialność, należy spojrzeć szerzej na „to, co obce”.

Trendy kolorystyczne na rok 2013


Tak oto trendy kolorystyczne zanurzają się w chłodnych sceneriach Północy i w dzikich, nieposkromionych krajobrazach Afryki i Australii. Odkrywają zrównoważone, pastelowe odcienie Azji i feerię barw Ameryki Południowej. Daje się zauważyć koegzystencja ciemnych, silnych barw i pastelowych, subtelnych odcieni. Niektóre kompozycje kolorystyczne fascynują tym, że w zależności od kąta padania światła odsłaniają coraz to nowe światy, które pozwalają puścić wodze wyobraźni. Wyraziste kolory podstawowe są uzupełniane przez olśniewające detale, połyski, brokat oraz włókna. Ogółem rzecz biorąc można opisać trendy kolorystyczne mianem „powściągliwego optymizmu”. To prosta elegancja, która po raz kolejny unaocznia nam, że WORLD is COLOR.

Czytaj więcej:
Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa
 

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Polska, 42-700 Lubliniec, Oleska 85