Trwają przygotowania do targów K 2010

Trwają przygotowania do targów… Spółka Messe Düsseldorf intensyfikuje przygotowania do kolejnej edycji targów K, czyli największej w Europie wystawy dla branży tworzyw sztucznych.

Jak informują przedstawiciele Messe Düsseldorf branża tworzyw sztucznych, mimo kryzysu, nie rezygnuje z uczestnictwa w K 2010. Odzwierciedla to aktualna liczba zgłoszeń. Wszystkie 19 hal w centrum targowym w Dusseldorfie będzie oddanych do użytku podczas K 2010. To zaś oznacza, że w wystawie weźmie udział blisko 3 tys. firm. Chociaż targi odbędą się w terminie 27 października - 3 listopada 2010, czyli za półtora roku, to większość miejsc jest już zarezerwowanych.

Jak żadne inne targi tworzyw sztucznych K 2010 zapewni kompleksowy przegląd oferty branżowej z całego świata. Gwarancją tego jest przede wszystkim międzynarodowy charakter wystawców. Zgłosiły się firmy ze wszystkich kontynentów, aby zaprezentować innowacje z takich obszarów jak surowce, materiały pomocnicze, półprodukty, elementy techniczne i wyroby wzmacniane z tworzyw sztucznych, maszyny i wyposażenie dla przemysłu tworzyw sztucznych. Szczególnie silnie prezentować się będą oferenci z Niemiec, Włoch, Austrii, Szwajcarii i USA, jak również producenci azjatyccy z Chin, Tajwanem i Indiami. Pośród nich są światowi liderzy rynku, ale także nowe firmy. Na K 2010 nie zabraknie też firm z Polski. Możliwe, że będzie ich nieco ponad 30.

Tereny targowe w Dusseldorfie

- Szczególnie teraz, gdy branża tworzyw sztucznych na całym świecie stoi w obliczu potężnych spadków, potrafimy docenić pełne zaufania przyznanie się firm do ich wiodących targów. Nam wszystkim przyświeca nadzieja, że w październiku następnego roku trudności będą pokonane, a rynek ponownie zaprezentuje się w swojej sile i różnorodności. Ze strony Messe Düsseldorf uczynimy wszystko, aby targi K 2010 przyczyniły się do rozpędu gospodarczego wszystkich firm uczestniczących - tłumaczy Werner Matthias Dornscheidt, prezes zarządu Messe Düsseldorf.

Prezentacje wystawców na K 2010 uzupełnione będą przez specjalny pokaz, odbywający się pod hasłem „Visions in Polymers“. Na podstawie przykładów z różnych dziedzin życia pokazane będą nadchodzące trendy i innowacje szykowane przez branżę. Szczególne miejsce zajmą zagadnienia energooszczędności oraz ochrona zasobów.

Podczas K 2010 hale targowe otwarte będą w godzina 10 – 18.30. Jednodniowy bilet wstępu to koszt 55 euro - dla uczniów i studentów jest to 15 euro. Cena biletu trzydniowego wynosi 120 euro.

Czytaj więcej:
Targi 1280