Trwają przygotowania do targów RubPlast Expo

Trwają przygotowania do targów…
Nieco ponad dwa miesiące pozostały do rozpoczęcia Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast Expo w sosnowieckim centrum targowo-wystawienniczym Expo Silesia. Organizatorzy informują o kolejnych postępach w przygotowaniach do imprezy.

- Organizujemy te targi, ponieważ wyszliśmy z założenia, że należy dać potencjalnym wystawcom możliwość wyboru miejsca prezentacji swojej oferty. Południowa Polska, czyli m.in. Górny i Dolny Śląsk, to skupisko bardzo wielu firm z tego sektora i mocne nasycenie regionu firmami przemysłowymi, wykorzystującymi podzespoły z tworzyw sztucznych. Stąd naturalna jest organizacja targów w miejscu, do którego potencjalni kontrahenci nie będą mieli zbyt daleko, gdzie nasi klienci będą mogli zaprezentować się w godnych warunkach targowych, w nowoczesnej, profesjonalnej hali, z zapleczem technicznym umożliwiającym ekspozycję na wysokim poziomie. Szukamy partnerów, a nie jedynie klientów - mówi Agnieszka Białas-Piłat, dyrektor projektu z Expo Silesia.

Jak tłumaczy, w celu wzmocnienia atrakcyjności wystawy, połączono ze sobą wydarzenia mocno związane. W tych samych dniach co targi RubPlast EXPO odbędą się Targi Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki – HAPexpo oraz Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów Wirtotechnologia. Patronat merytoryczny nad targami RubPlast objął Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników z Torunia. Dzięki tej współpracy, oraz wysiłkom podjętym przez organizatorów tegorocznej edycji targów towarzyszyć będzie specjalna Strefa Wiedzy, odbywająca się pod hasłem „Bliżej REACH", w ramach której możliwy będzie bezpośredni kontakt z branżowymi ekspertami, specjalizującymi się w obrębie ustawy i zagadnieniami z nią związanymi.

Centrum Expo Silesia w Sosnowcu

Targi odbędą się w dniach 18-20 listopada. Ich zakres tematyczny obejmuje m.in. maszyny i urządzenia dla przetwórstwa gumy i tworzyw sztucznych oraz do recyklingu tego typu materiałów; BHP i ochronę środowiska w produkcji wyrobów z gumy oraz podobnych; materiały wzmacniające, żywice, elastomery, surowce, składniki, komponenty, materiały i mieszanki do produkcji gumy i produktów podobnych czy sprzęt informatyczny, testujący i pomiarowy. Będzie to druga edycja tej imprezy. Pierwsza przyciągnęła blisko 50 firm. Teraz ma być ich dużo więcej.

Czytaj więcej: Targi 1017