Trwają targi Taropak

Trwają targi Taropak
W Poznaniu rozpoczęły się targi Taropak. To największa w Polsce impreza dla branży opakowaniowej. Potrwa do czwartku. Bierze w niej udział także nasz serwis Plastech.pl. Znaleźć nas można w pawilonie 12 na stoisku 45.

Taropak wraca po dwuletniej przerwie. W halach Międzynarodowych Targów Poznańskich na powierzchni 20 tys. mkw. swoją ofertę prezentuje blisko 800 firm, w tym 294 z zagranicy. Tak dużej międzynarodowej frekwencji na Taropaku jeszcze nigdy nie było. Przybyli do Poznania zagraniczni wystawcy, to w największej mierze firmy z Włoch, Niemiec, Francji, Tajwanu i Turcji. Łącznie reprezentowanych jest 31 państw.

Największą grupę stanowią przedsiębiorstwa oferujące maszyny i urządzenia pakujące oraz opakowania z tworzyw sztucznych. Na targach obecne będzie również liczne grono firm związanych z magazynowaniem i transportem wewnętrznym.

Zakres targowej ekspozycji podzielony został na cztery bloki tematyczne. Pierwsza z nich to opakowania i pomocnicze środki opakowaniowe, materiały do pakowania i wyrobu opakowań, projektowanie opakowań. W dalszej kolejności są maszyny i urządzenia pakujące, maszyny do wyrobu opakowań. Ważną częścią na tegorocznych targach będzie też logistyka. Chodzi tu głownie o sprzęt transportu wewnętrznego, urządzenia gospodarki magazynowej i usługi logistyczne. Czwartą grupą tematyczną stanowi doradztwo techniczne.

Aktualnie polski rynek opakowań to ok. 4,3 mld euro, co stanowi 1,2 proc. światowego rynku opakowań. Uwzględniając tempo rozwoju gospodarczego Polski należy przewidywać, iż w ciągu pięciu lat rynek ten zwiększy się do 7,6 mld euro. W tym czasie zmniejszy się o połowę dotychczasowa strata krajowego rynku opakowań do rynku krajów starej UE. Potencjał produkcyjny naszego przemysłu opakowań, dzięki inwestycjom i wdrażaniu nowoczesnych technologii, jest w stanie zaspokoić potrzeby krajowego rynku opakowań oraz przedstawić interesującą ofertę na rynki innych krajów.

O skali rozwoju polskiego rynku opakowaniowego świadczyć ma również liczba ponad 200 nowości, które mają być pokazane w Poznaniu. Tegoroczny Taropak będzie miał też z pewnością znaczenie dla firm zamierzających wejść na rynek Europy Środkowo-Wschodniej - jest bowiem uważany za najważniejszą przepustkę na ten rynek.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Keith Pearson - Przewodniczący Światowej Organizacji Opakowań (World Packaging Organizations). We wtorek weźmie udział w specjalnej konferencji prasowej. W ramach wydarzeń specjalnych towarzyszących salonowi przygotowywany jest również obszerny program konferencji i seminariów.

Historia targów Taropak sięga już 35 lat.

Czytaj więcej: Targi 983

brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska