Trzpienie ustalające z możliwością modyfikacji

Trzpienie ustalające z możliwością…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty trzpienie o oznaczeniu GN 817.9, które można samodzielnie modyfikować pod względem kształtu, długości i typu zakończenia.

- ELESA + GANTER od ponad 30 lat projektuje i wykonuje trzpienie ustalające. Jako lider tej branży wciąż tworzymy kolejne standardowe rozwiązania. Nowe trzpienie GN 817.9, podobnie jak wcześniejsza wersja GN 817.8, dostarczane są niezmontowane. Dzięki temu dają możliwość samodzielnego dostosowania do wymagań danej aplikacji. Precyzja i jakość wykonania poszczególnych elementów ułatwiają to zadanie – powiedział Filip Granowski, Dyrektor ds. Sprzedaży Elesa+Ganter Polska.

Trzpienie ustalające GN 817.9 zbudowane są z korpusu cynkowego powleczonego żywicą epoksydową, trzpienia, sprężyny i śruby z łbem stożkowym wykonanych ze stali nierdzewnej oraz gałki z poliamidu (PA).

Ważną cechą nowego produktu jest niestandardowa długość trzpienia (l3). Wystająca z korpusu część jest dłuższa od jego skoku roboczego (l2) – Rys.2. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstaje miejsce na samodzielną modyfikację zarówno kształtu całego elementu, jak i długości. Osoba modyfikująca trzpień ma także możliwość wyboru zakończenia – dostępne warianty to: zakończenie stożkowe, kuliste oraz gwintowane. Istnieje także możliwość stworzenia zakończenie trzpienia do połączenia z innymi elementami, np. cięgnami. Dodatkowo możliwość wielokrotnego montażu i demontażu trzpienia pozwala na precyzyjnie dopasować go do aplikacji.

trzpień ustalający

Nowe trzpienie serii GN 817.9 po odpowiednim przygotowaniu montowane są do konstrukcji za pomocą śrub z łbem gniazdowym (DIN 912 – M4\M5). Dostępne są w dwóch wielkościach korpusów z trzpieniami o średnicach od 7 do 10 mm oraz w dwóch typach:
  • B – bez blokady w pozycji odwiedzionej,
  • C – z blokadą w pozycji odwiedzionej.

Trzpienie typu C z wbudowanym w gałce mechanizmem blokującym mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zablokowanie trzpienia w pozycji odwiedzionej. W tym celu gałkę należy odciągnąć i obrócić o 90°. Niewielkie wcięcie ustala trzpień w pozycji odwiedzionej, zabezpieczając go przed nieumyślnym lub powstałym na skutek wibracji zatrzaśnięciem.

Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20