Uchwyt z zamkiem i funkcją doszczelniania

Uchwyt z zamkiem i funkcją…
Firma Elesa+Ganter Polska wprowadziła do swojej oferty nowy rodzaj uchwytu wyposażonego w zamek. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 119.3 i umożliwia doszczelnianie zamykanych drzwi, pokryw i osłon.
 
Nowy uchwyt jest zbudowany z korpusu pokrytego żywicą epoksydową , w którym jeden ze wsporników został ukształtowany w sposób umożliwiający zainstalowanie wewnątrz zamka.

Konstrukcja taka ułatwia montaż, ograniczając liczbę wymaganych do wykonania otworów, oraz upraszcza ich kształt. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba wycinać specjalnego otworu w uchwycie, by umieścić w nim zamek. Otwór jest wycięty na bazie kwadratu, co blokuje obrót korpusu zamka.
 
Wbudowany zamek z krzywką daje możliwość zastosowania uchwytu GN 119.3 wszędzie tam, gdzie wymagane jest doszczelnienie danej osłony czy drzwi. Duży zakres działania krzywki (ok. 10 mm) pozwala na użycie tego rozwiązania nawet w aplikacjach z grubym uszczelnieniem.

Zamek zamykany jest za pomocą klucza (zamawiany osobno), o czterech różnych profilach gniazda:
  • typ DK: klucz o profilu trójkątnym
  • typ VK7: klucz o profilu kwadratowym A/F7
  • typ VK8: klucz o profilu kwadratowym A/F8
  • typ VDE: klucz o profilu dwuskrzydłowym.


Uchwyt z zamkiem i funkcją doszczelniania GN 119.3


Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska