Uczniowie debatują o tworzywach sztucznych

Uczniowie debatują o tworzywach… Rozpoczął się międzynarodowy projekt edukacyjny European Youth Debating Competition (EYDC), którego celem jest promocja nauk przyrodniczych i technicznych oraz przemysłu chemicznego i tworzyw sztucznych jako sektorów oferujących stabilną przyszłość zawodową. Projekt ma także zachęcić młodych ludzi do podejmowania studiów w tych kierunkach. Organizatorami są stowarzyszenia EPCA (The European Petrochemical Association) i PlasticsEurope.

Projekt nawiązuje do Youth Parliament Debates organizowanych przez stowarzyszenie PlasticsEurope w latach 2007-2012 i adresowanych do młodych ludzi z 20 krajów europejskich. Tym razem uczniowie (16-19 lat) będą dyskutować nad zagadnieniami związanymi z chemią, produktami petrochemicznymi (w tym tworzywami sztucznymi) i ich rolą we współczesnym świecie, z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Debaty krajowe odbędą się w dziewięciu krajach europejskich - w Belgii, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Polsce, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Zwycięzcy debat krajowych wezmą udział w debacie finałowej z udziałem uczniów z innych krajów UE. Odbędzie się ona podczas obchodów 50-lecia stowarzyszenia EPCA w dniach 2-4 października 2016 r. w Budapeszcie.

W Polsce krajowy etap konkursowej debaty młodych Europejczyków jest organizowany przez PlasticsEurope Polska przy współpracy z Young leaders GmbH.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej projektu.

Czytaj więcej: