Umowy licencyjne Pignat z Francuskim Instytutem Nafty

Umowy licencyjne Pignat z Francuskim Instytutem Nafty
Spółka Pignat, będąca francuskim liderem w budowie kompleksowych instalacji przemysłowych z zakresu inżynierii chemicznej i inżynierii procesów, zawarła w koncu kwietnia dwie umowy licencyjne z Francuskim Instytutem Nafty.

Umowy te pozwolą wprowadzić na rynek system DESALTOP®, układ eksperymentalny do odsalania ropy naftowej, oraz TOPCONT®, eksperymentalny układ do destylacji ciągłej ropy naftowej. Jako firma opracowująca procesy znane i uznane, spółka Pignat jest jedną z niewielu spółek na świecie zdolnych do zbudowania takich eksperymentalnych układów dla ropy naftowej.

Te pilotażowe instalacje, dotyczące dwóch podstawowych operacji w dziedzinie eksploatacji ropy naftowej, zostały specjalnie opracowane dla wytwarzania frakcji przeznaczonych do badań procesów (hydrorafinacja, kraking, reforming, itd.) z szerokiego spektrum ropy naftowej (API 16 do 40). Te frakcje posiadają więc cechy jakościowe podobne do tych uzyskiwanych na skalę przemysłową.

W technologii płukania wodą, opracowanej przez firmę Pignat, woda jest poddawana dekantacji metodą fizyczną, przy oddziaływaniu potencjału elektrycznego, co sprzyja koalescencji drobnych kropel wody. Doświadczalna jednostka do odsalania DESALTOP® obniża stężenie NaCl w ropie naftowej z poziomu około 10000 funtów na 1000 baryłek do mniej niż 10 funtów na 1000 baryłek.

Jednostka doświadczalna do destylacji ropy TOPCONT® jest w stanie wyprodukować frakcje w ilościach około stu kilogramów (benzyna, olej napędowy, VGO, frakcja neutral, część rezydualna) przy kryteriach jakości porównywalnych dla ropy naftowej z instalacji przemysłowych.

Spółka Pignat produkuje również inne jednostki pilotażowe przeznaczone do przeprowadzania ekstrakcji w układzie ciecz-ciecz, reakcji, krystalizacji, itd…

Spółka Pignat, obecna na całym świecie i śmiało spoglądając w przyszłość stała się dzięki profesjonalizmowi i jakości produkcji jednym z liderów w tej branży.

Zdjęcia: dzięki Francuskiemu Instytutowi Nafty

PIGNAT SA
M. Rémy Geoffray, Responsable Export [Kierownik ds. eksportu]
6 rue Calmette BP11
69741 Genas cedex
Tel.: 0478905003
Faks: 0478906388
E-mail: pignat@pignat.com
E-mail: remygeoffray@pignat.com
Strona internetowa: www.pignat.com

Czytaj więcej: Umowy 120