VGT Polska z wypełniaczami Granic

VGT Polska z wypełniaczami…
Firma VGT Polska została dystrybutorem wypełniacza Granic oferowanego przez hiszpańską firmę Gestora Catalana de Resiudos.

Granic jest to granulowany masterbacz węglanu wapnia, który może być z łatwością wykorzystany w przetwórstwie tworzyw termoplastycznych. Wypełniacze Granic są dodawane do prawie wszystkich poliolefin. Specjalna formulacja i skład produktu oznacza, że może być on łatwo stosowany i to bez wstępnego suszenia.

Najbardziej interesującą korzyścią osiąganą poprzez dodanie węglanu wapnia do tworzywa jest poprawa przewodności cieplnej. Z kolei im wyższa przewodność cieplna, tym mniej czasu potrzeba, aby podgrzać lub ochłodzić mieszaninę tworzyw sztucznych. Przewodność cieplna zwiększa się w sposób liniowy z zawartości węglanu wapnia. Szybkość procesu może być zwiększona w zależności od zawartości węglanu wapnia i grubości ścianki tworzyw sztucznych. Na przykład, czas cyklu wtrysku może zostać skrócony, a wydajność wytłaczarki wzrosnąć.

Inne zalety przynoszone przez Granic to większa sztywność tworzyw oraz zwiększona stabilność wymiarowa i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Granic jest w 100 proc. zdatny do recyklingu i zawiera 75 – 85 proc. niezanieczyszczonego materiału.
Warto zaznaczyć, że jest to najpopularniejszy wypełniacz tego rodzaju w Europie. W tej chwili poziom jego sprzedaży opiewa na ponad 50 tys. ton. Jednak już od października hiszpańska fabryka Gestora Catalana de Resiudos w Terregonie będzie mogła wyprodukować 110 tys. ton wypełniacza Granic.

Zastosowanie produktu obejmuje m.in. takie wyroby jak torebki jednorazowe, ekologiczne opakowania wielokrotnego użytku, folie przemysłowe i rolnicze, rury, termoformowane arkusze, membrany, towary wtryskiwane.

Czytaj więcej: Dodatki do tworzyw 136Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08