W DospelPlastics nie ma żadnych sensacji

W DospelPlastics nie ma żadnych…
Ktoś robi głupie żarty firmie Dospel Plastics. W internecie pojawiły się informacje, że marka Dospel Plastics nie należy już do Asten Group. To kłamstwo, a Dospel Plastics zainteresował już sprawą prawników.

Informacja o treści: - „Marka Dospel Plastics nie należy już do firmy Asten Group. Wyłącznym koncesjonowanym dystrybutorem jest firma Dospel, mieszcząca się przy ulicy Głównej 186 w Częstochowie” pojawiła się w co najmniej dwóch miejscach.

Na teoretycznie oficjalnej stronie internetowej Dospel sp. z o.o pod adresem www.dospel-plastics.pl oraz jako baner reklamowy na jednym z branżowych serwisów.

Co więcej w kilku innych miejscach można było znaleźć oferty sprzedaży wtryskarek oferowanych dotychczas przez DospelPlastics po bardzo dumpingowych cenach. Zmienić miał się również adres firmy Dospel Plastics.

Jak bowiem czytamy na stronie „fałszywego” Dospela, czyli firmy Dospel sp. z o.o, „Biuro Dospel Plastics zostało przeniesione z ul. Bór na ul. Główną 186 w Częstochowie, a pracujący w nich doradcy przez cały czas są do Państwa dyspozycji i udzielą Państwu wszelkich potrzebnych informacji”.

Dla jasności: prawdziwy DospelPlastics, dystrybutor azjatyckich wtryskarek, ma siedzibę przy ul. Bór w Częstochowie i prowadzi stronę internetową pod adresem www.dospelplastics.pl. Fikcyjny Dospel sp. z o.o - sprzedający niewiadomo co - jako miejsce swojej siedziby wymienia ulicę Główną 186.

Pojawiły się pytania, że być może mamy do czynienia z konfliktem w rodzinie Myśliwców, do których należy Grupa Asten i DospelPlastics.

- Nie ma żadnego konfliktu i w ogóle nic się nie zmienia jeśli chodzi o naszą działalność - uspokaja Jerzy Dądela, dyrektor DospelPlastics, wchodzącego w skład Asten Group. - Sprawa jest jednak o tyle poważna, że ktoś się pod nas podszywa i robi nam czarny PR. Jak widać mamy kryzys i z konkurencją walczy się w bardzo nieuczciwy sposób.

Prawdziwy DospelPlastics wydał komunikat. Poniżej jego treść.

„Jeżeli chodzi o stan obecny w naszej działalności nie zaszły żadne zmiany ani to w formie organizacyjnej, jak również w formie prawnej czy własnościowej. DospelPlastics jest jedynym prawowitym dystrybutorem marek Haitian oraz Shini na obszarze Polski. Informacje, że Dospel spółka z o.o. jest dystrybutorem tych marek są nieprawdziwe. Dospel spółka z o.o. korzystając ze zbieżności nazwy Dospel podszywa się pod działalność DospelPlastics (AstenGroup) i sugeruje jakoby to nasze dotychczasowe działania były jej zasługą. W związku z zaistniałą sytuacją podejmiemy kroki, które nie pozwolą na dalsze wprowadzanie Kontrahentów w błąd.”

Pod wskazanym przez drugi "Dospel" telefonem komórkowym nikt nie urzęduje.

Czytaj więcej: Rynek 852

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81