W Polsce powstanie jedna z najnowocześniejszych fabryk farb na świecie

W Pilawie niedaleko Warszawy powstanie jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie fabryk farb na świecie. Wybuduje ją spółka ICI Paints Polska. Wartość inwestycji pozostaje na razie tajemnicą.

Nowy zakład prodykcyjny w Pilawie będzie jednym z najnowocześniejszych na świecie. W związku z jego uruchomieniem planowana jest także rozbudowa zaplecza laboratoryjnego i technicznego ICI Paints Polska.

ICI zwiększy potencjał produkcyjny w Europie Środkowej w odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się rynek farb w tym regionie. W nowej fabryce wytwarzane będą farby do drewna i metalu. Produkty poszerzą asortyment farb wodnych, produkowanych dotychczas w Polsce. Rozpoczęcie działalności w nowym obiekcie planowane jest na trzeci kwartał 2008 r.

Inwestycje w Pilawie, mające na celu zarówno rozwój produkcji, jak i działalności badawczo - rozwojowej, pozwolą firmie ICI zaspokoić popyt na rynku Europy Centralnej.

Firma ICI Paints Polska jest obecna na polskim rynku od 1997 r. Kluczowymi markami ICI w naszym kraju są: Dulux(r), Hammerite, Pillak, Ekonowinka.

Koncern ICI zatrudnia w Polsce ponad 300 osób. Roczna wartość sprzedaży farb wyprodukowanych w tutejszej fabryce wynosi 100 milionów złotych.

ICI Paints Polska należy do koncernu ICI Paints. Firma posiada fabryki w 24 krajach, a jej oddziały znajdują się w ponad 100 państwach. Roczna produkcja firmy wynosi ponad 1 miliard litrów farb. To ilość, która wystarczyłaby na pomalowanie 20 proc. wszystkich mieszkań i domów w Europie.

Czytaj więcej: Farby 16 Inwestycje 716