W RPA rusza produkcja pleksi

W RPA rusza produkcja pleksi W maju 2012 roku spółka Evonik Industries AG wraz z południowoafrykańską firmą Ampaglas Plastics Group utworzyła spółkę joint venture Evonik Acrylics Africa, której celem było uruchomienie fabryki szkła akrylowego w RPA. Uruchamiane właśnie zakłady produkcyjne w Johannesburgu mają produkować arkusze pleksi na potrzeby lokalnego rynku, gdzie zauważalny jest rosnący popyt ze strony sektora budowlanego. Fabryka zatrudniać będzie początkowo 20 pracowników i - jak informuje EAA - będzie produkować kilka tysięcy ton tworzywa rocznie.

Ze względu na swoje właściwości, Plexiglas szczególnie nadaje się do stosowania w regionach o dużym nasłonecznieniu. Promieniowanie UV powoduje zazwyczaj żółknięcie i kruszenie się tworzyw sztucznych, tymczasem Plexiglas jest odporny na działanie słońca. Jak zapewnia producent, bezbarwne tworzywo może nawet przez 30 lat nie ulec zżółknięciu, a materiał barwiony zachowuje kolory do 10 lat. Materiał może być przetwarzany we wszystkich konwencjonalnych procesach i w całości nadaje się do recyklingu.

Evonik Industries jest producentem polimetakrylanu metylu sprzedawanego pod nazwą Plexiglas w Europie, Azji, Afryce i Australii oraz pod marką Acrylite w obu Amerykach.