WIS Kunststoffe i jej Navigator 2.0 na targach Plastpol 2019

WIS Kunststoffe i jej Navigator…

Świat tworzyw sztucznych i polimerów może być mylący nawet dla ekspertów. Firma WIS Kunststoff opracowała specjalną ''matrycę wiedzy'', rodzaj kompendium wiadomości o tworzywach, dzięki któremu można porównywać najważniejsze właściwości głównych materiałów. Matryca została właśnie wydana w drugiej wersji (2.0). Każdy odwiedzający WIS Kunststoffe GmbH na stoisku B-31 otrzyma własny egzemplarz za darmo.

Dzięki Navigator 2.0 niemiecka firma oferuje nowe spojrzenie na frapujący świat tworzyw sztucznych. W wyniku dyskusji z klientami WIS Kunststoffe odkryła, że wiele przetwórców traci dużo czasu szukając różnego rodzaju tworzyw sztucznych o określonych właściwościach technicznych. Chodzi tu o posiadanie właściwych kompetencji i skupienie się na kliencie celem zaoferowanie wsparcia dla partnerów.
Kompetencje w zakresie żywic

Firma znana jest jako dystrybutor i spółka handlowa, rozwija także nowe i łączy istniejące tworzywa termoplastycznych. Na corocznych targach Plastpol 2019 w Kielcach firma zaprezentuje swoje mocne strony. Zespół WIS przedstawi innowacyjną macierz wiedzy. Program dostępny w wersji A1 i A0 w języku niemieckim i angielskim, oferuje przydatne informacje na temat różnych materiałów. Matryca obejmuje dane ogólne, techniczne, chemiczne i elektryczne, a także warunki obróbki tworzyw sztucznych na potrzeby zastosowań w produktach handlowych i technicznych.

Wartość poparta nauką

Matryca wiedzy zawiera konkretne informacje na temat charakterystyki produktów i ich cech mechanicznych, termicznych i elektrycznych materiałów. Obejmuje także zalecenia dotyczące użytkowania materiałów w codziennej działalności firm, np. warunki przetwarzania od wstępnego suszenia po temperaturę narzędzi i obróbki. Przetwórca może znaleźć wskazówki dotyczące poziomu cen każdego produktu, a także nazwę handlowa WIS Kunststoffe GmbH. Wszystkie liczby zostały potwierdzone w laboratorium nauk stosowanych w politechnice Schmalkalden (kierowanej przez prof. Thomasa Seula) w Niemczech.

Udowodnione praktyczne zastosowanie

Pierwsi przetwórcy już dziś pracują z użyciem matrycy która udowodniła swoją przydatność. Posługują się nią doradzając klientom, dokonując wstępnej selekcji tworzyw sztucznych o określonych właściwościach. Dzięki temu zwięzłemu przeglądowi są w stanie szybko przedstawiać propozycje materiałów i efektywniej porównywać ich właściwości. Tym samym przetwórcy są w stanie szybko i niezawodnie odpowiadać na zapotrzebowanie i zamówienia klientów.

Źródło: WIS Kunststoffe