Ważna konferencja o tworzywach odbędzie się w Polsce

Ważna konferencja o tworzywach… PlasticsEurope poinformował, że kolejna, dziesiąta już, edycja konferencji IdentiPlast odbędzie się w Polsce.

Organizacja tak dużej branżowej imprezy to spore wyróżnienie dla polskiego oddziału stowarzyszenia. Poprzednie edycje odbywały się w 2011 r. w Madrycie, a w 2010 r. w Londynie. Teraz przyszedł czas na Warszawę.

Jubileuszową odsłonę IdentiPlast zaplanowano na 6-7 listopada. Wtedy to w stolicy naszego kraju eksperci z branży tworzyw sztucznych z całego kontynentu debatować będą na temat odwrotu od składowania odpadów tworzyw sztucznych i wielu sposobów na osiągnięcie tego celu.

Osiem sesji tematycznych konferencji poświęconych będzie takim zagadnieniom jak: legislacja i ochrona środowiska, aspekty ekonomiczne, technologie sortowania i identyfikacji, recykling jakościowy oraz odzysk energii z odpadów. Dodatkowo, ze względu na tegoroczną lokalizację konferencji szczególna uwaga będzie zwrócona na system zagospodarowania odpadów w krajach europejskich, a zwłaszcza w krajach Europy Centralnej i Wschodniej.

Jesienne wydarzenie będzie zatem bardzo dobrą okazją do wymiany doświadczeń, przedstawienia najlepszych praktyk i innowacyjnych technologii, a także konkurencyjnych rozwiązań sprzyjających osiągnięciu modelu gospodarki, który zapewni całkowite wykorzystanie odpadów tworzyw.

Szczegółowy program IdentiPlast 2012 będzie znany w ciągu najbliższych tygodni.

Czytaj więcej: