Weekend z pierwiastkami w Warszawie

Weekend z pierwiastkami w…
BASF Polska oraz z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zapraszają w dn. 18-19 października na wydarzenie "Chemia to my, czyli weekend z pierwiastkami". Uczestnicy pokazów będą mogli przekonać się, że chemia nie ukrywa się w laboratoriach, szklanych kolbach i probówkach, lecz że przenika ona ludzi i środowisko i nie byłoby bez niej współczesnej cywilizacji.

Goście Centrum Nauki Kopernik będą mogli między innymi samodzielnie rozpuścić metale, poznać podstawy kuchni molekularnej, wyprodukować papier oraz odkryć tajniki druku 3D.

Przez te dwa dni warto poruszać się po CNK Śladami Chemii - taki tytuł nosi gra terenowa, do której można przyłączyć się w dowolnym momencie między godz. 11 i 17. Uczestnicy wydarzenia otrzymają kartę gry i zadania do wykonania. Wśród nich: zaproszenie do odwiedzin w Majsterni i laboratoriów Kopernika.

W programie wydarzenia znajdą się ciekawe warsztaty, w których będą mogły wziąć udział zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Razem ze specjalistami z firmy BASF odwiedzający Centrum Nauki Kopernik samodzielnie wytworzą żel do mycia, a ze starego papieru wyprodukują nowy. Zobaczą też, w jaki sposób otrzymuje się piankę poliuretanową, czyli np. gąbkę do mycia lub materiał izolacyjny.

W ramach wydarzenia odbędą się także warsztaty dostępne w ramach biletu wstępu na wystawy, podczas których będzie się można dowiedzieć m.in.: co oznacza litera E na etykietkach kupowanych produktów, jakich materiałów używa się do druku 3D, czy też co można zrobić z czarnego złota.

Nazwa wydarzenia nawiązuje do portalu edukacyjnego BASF www.chemiatomy.pl, który od 2011 roku promuje chemię za pomocą treści multimedialnych, interaktywnych ilustracji, gier i nowoczesnych aplikacji sieciowych, a także ułatwia jej zrozumienie przez młode pokolenia.

BASF Polska współpracuje z Centrum Nauki Kopernik od 2010 roku jako partner licznych wydarzeń i projektów promujących naukę oraz jako wyłączny partner laboratorium chemicznego, które rocznie odwiedza 10 tys. dzieci i młodzieży.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska