Więcej kauczuku dzięki Lanxessowi

Więcej kauczuku dzięki Lanxessowi… Firma Lanxess zwiększy swoje zdolności produkcyjne w zakresie wysokogatunkowych kauczuków.

Lanxess rozszerza swoje moce wytwórcze w zakresie produkcji rozpuszczalnikowego kauczuku butadienowo-styrenowego (SSBR) oraz kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym (Nd-PBR). Zwiększenie wielkości produkcji wysokogatunkowych kauczuków o 20 tys. ton rocznie nastąpi w zakładzie produkcyjnym w Orange w Teksasie. Rozbudowa ta oznacza inwestycję rzędu 10 milionów euro.

Jednocześnie koncern zakończył projekt rozwoju zdolności produkcyjnych Nd-PBR o 15 tys. ton rocznie w zakładzie w Orange. Rozbudowa została ogłoszona w marcu ubiegłego roku i jest częścią inwestycji, której łącznym celem jest zwiększenie produkcji Nd-PBR o 50 tys. ton rocznie w zakładach w Orange, a także w niemieckim Dormagen oraz brazylijskim Cabo. Całościowy koszt tej inwestycji to 10 mln euro. Dodatkowe zdolności produkcyjne w Niemczech i Brazylii będą dostępne najpóźniej na początku przyszłego roku. Rozbudowa ta doprowadzi pośrednio również do podniesienia zdolności produkcyjnych w zakresie SSBR w zakładzie firmy we francuskim Port Jérôme.

Popyt na kauczuk napędzany jest obecnie przede wszystkim przez wyższe standardy środowiskowe i bezpieczeństwa w zakresie wysokiej jakości opon. Ponadto popyt zwiększa prawodawstwo Unii Europejskiej. Od listopada 2012 r. nowe opony sprzedawane w Europie będą musiały być opatrzone etykietami zawierającymi informacje o efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i zewnętrznym hałasie toczenia.

Czytaj więcej:
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A