Wtryskarka Hurmak podniesie jakość szkoleń

Wtryskarka Hurmak podniesie…

Laboratoria Specjalistyczne Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems wzbogaciły się o nowe urządzenie. Od kwietnia br. uczestnicy specjalistycznych kursów dotyczących przetwórstwa tworzyw termoplastycznych będą mogli korzystać z nowoczesnej wtryskarki Hurmak ECO 180 wraz z chillerem iTech Novatech 10. Urządzenie zostało udostępnione Centrum przez firmę Hurmak Polska, polski oddział renomowanego tureckiego producenta wtryskarek Hurmak Machinery.

Firma EMT-Systems została założona w 2006 roku przez dr hab. inż. Grzegorza Wszołka, pracownika Politechniki Śląskiej, i od początku swojej działalności związana jest z gliwickim Parkiem Naukowo-Technologicznym Technopark. Firma jest doskonałym przykładem sukcesu w obszarze transferu wiedzy z nauki do przemysłu. Od początku swojego istnienia firma przeszkoliła już ponad 25 tys. pracowników.

Centrum organizuje kursy i szkolenia inżynierskie z zakresu mechatroniki i szeroko pojmowanych technik automatyzacji i projektowania. Ponadto EMT-Systems zajmuje się projektowaniem i budową stanowisk mechatronicznych dla potrzeb dydaktyki szkół, centrów szkoleń i laboratoriów mechatronicznych oraz oferowaniem usług projektowania i wizualizacji procesów technologicznych.

Dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych centrum posiada w swojej ofercie zestaw ośmiu nowatorskich w skali Europy szkoleń inżynierskich, ukierunkowany na osoby pracujące w dziale projektowania detali i form wtryskowych, eksploatacji i przetwórstwa tworzyw sztucznych, pracujące lub rozpoczynające pracę z wtryskarkami i wytłaczarkami oraz pracujących w zakładach wykorzystujących lub chcących zoptymalizować proces produkcji.

Umowa pomiędzy EMT a Hurmak Polska, która zaowocowała udostępnieniem kursantom wtryskarki ECO 180, w sposób zdecydowany zwiększy jakość oferowanych szkoleń, rozbudowując je o komponent praktyczny, z którym uczestnicy kursów będą mogli zapoznać się na miejscu.

Udostępniona przez Hurmak Polska wtryskarka należy do serii ECO - głównej, tradycyjnej serii maszyn z kolanowym układem zamykania, oferowanej przez Hurmak. Składa się ona z jedenastu różnych modeli z siłą zamykania od 100 do 750 ton.

Modele podstawowe są wyposażone w system oszczędności energii oparty na serwopompach Baumuller/Marzocchi. System ten działa z firmowym oprogramowaniem, a jego celem jest uzyskanie długotrwałej optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością a kosztami eksploatacji. Seria ECO powstała przede wszystkim z myślą o prostocie, niskich kosztach eksploatacji i łatwości konserwacji.

Maszyny z serii ECO mogą być używane do zastosowań specjalnych wymagających wysokiej prędkości i precyzji, jak np. wytwarzanie wyrobów cienkościennych. Hürmak oferuje szeroki zakres możliwości z zastosowaniem najnowocześniejszych serwonapędów oraz różnych typów sterowników PLC i PC (standardowo są to sterowniki marki KEBA). W zależności od zamówienia i wielkości urządzenia mogą to być podstawowe sterowniki serii 1000, dotykowy panel serii 2000 lub najnowszy system serii 8000 z panelem multitouch.

Wraz z wtryskarką, na potrzeby centrum, Hurmak Polska przekazał również chiller iTech Novatech 10.

ecotech 180

Wtryskarka EcoTech 180 wraz z chillerem iTech Novatech 10 w gliwickim Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT Systems