Wtryskarka IntElect przyjedzie do Kielc

Wtryskarka IntElect przyjedzie…
Podczas tegorocznej edycji targów Plastpol w Kielcach, Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje katalog 16 technologicznych rozwiązań z programu activePlus, których celem jest zwiększenie wydajności produkcji. Część tych rozwiązań będzie można zobaczyć na żywo na bazie w pełni elektrycznej wtryskarki IntElect.

Maszyna o sile zamykania 1 000 kN będzie produkować polipropylenowe kosmetyczne zamknięcia w 4-krotnej gorącokanałowej formie firmy Doka z Bydgoszczy. Szacunkowy czas cyklu wyniesie 9 s. Maszyna IntElect smart, dzięki wysokiej wydajności i powtarzalności, większym prześwitom między kolumnami czy liniowym prowadzeniem płyt, jest dopasowana do wymagań europejskiego rynku w zakresie dużych gabarytowo i ciężkich form. Napędy specjalnie rozwinięte dla wtrysku pozwalają na uzyskanie wysokiej efektywności i dynamiki. Prowadzenie liniowe dla płyty ruchomej oraz zoptymalizowana kinematyka pięciopunktowego układu kolanowego są odpowiedzialne za równomierną i precyzyjną pracę maszyny. Czuły system ochrony narzędzia activeQ chroni formę przed zużyciem lub uszkodzeniem dzięki kontroli siły zamykania w czasie ruchu formy oraz szybkiej reakcji sterowania maszyny. Maszyny w pełni elektryczne tej serii dostępne są od 500 do 4 500 kN siły zamykania.

Program activePlus firmy Sumitomo (SHI) Demaga składa się z 16 rozwiązań technologicznych, których celem jest zwiększenie wydajności produkcji i poprawa jakości detalu. W skład programu wchodzi m.in. opcja activeDynamics, która dba o optymalne współdziałanie i regulację wszystkich komponentów w układzie przeniesienia napędu wtryskarki. Opcja activeLock umożliwia aktywne zamykanie zaworu zwrotnego przed wtryskiem zapewniając przy tym niezmienny przebieg procesu wtrysku. Interesująca jest również funkcja wyrównywania ciśnienia w gniazdach formy, tzw. activeFlowBalance, szczególnie przydatna dla form wielogniazdowych. W ramach funkcji activeEcon użytkownik posiada pełen wgląd w aktualne zużycie energii maszyny, na które może wpływać poprzez zmianę parametrów i optymalizację.

IntElect


Czytaj więcej: Targi 1025 Wtryskarki 533

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83


Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08