Wybrano zarząd tworzywowego giganta

Wybrano zarząd tworzywowego…
1 września dobrze znany gracz na rynku tworzyw - spółka Bayer MaterialScience - przekształcona zostanie w nowy podmiot pod nazwą Covestro. Jednym z etapów procesu było wyłonienie nowego zarządu spółki - w ubiegłym tygodniu na prezesa zarządu wybrano Patricka Thomasa, który pełnił funkcję CEO Bayer MaterialScience od 2007 roku. Funkcję CFO objął Frank H. Lutz, związany ze spółką od 2014 roku. Z zarządem pożegna się Michael Bernhardt, który obejmie funkcję szefa działu HR.

W zarządzie spółki pojawią się także nowe twarze - dr Klaus Schäfer odpowiedzialny będzie za działalność produkcyjną, zaś dr Markus Steilemann zajmować się będzie obszarem innowacyjności. Od 1 stycznia 2016 roku Steilemann będzie kierować działem poliuretanów, zastępując dr Joachima Wolffa, przechodzącego na emeryturę. Kierownictwo działu powłok, klejów i produktów specjalnych pozostanie w rękach Daniela Meyera, zaś nowy szef działu poliwęglanów zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Jak poinformowali przedstawiciele Bayera, akcje Covestro zostaną wypuszczone na rynek najpóźniej w połowie przyszłego roku.