Wyróżnienie targów Plastpol 2010 dla firmy Demag

Wyróżnienie targów Plastpol… Firma Demag Plastics Group z Częstochowy została laureatem targów Plastpol w konkursie na najlepsze produkty zaprezentowane podczas tegorocznej wystawy. Organizatorzy imprezy przyznali Demagowi wyróżnienie w kategorii „Narzędzia i oprzyrządowanie do przetwórstwa tworzyw sztucznych”.

Wyróżnienie trafiło do firmy za wprowadzenie przez nią na rynek nowego zaworu zwrotnego ślimaka wtryskowego active SK. Produkt objęty jest już patentem Sumitomo (SHI) Demag.

Czym jest nowy zawór zwrotny ślimaka wtryskowego active SK?

Jest on mianowicie zmodyfikowaną konstrukcją standardowego zaworu zwrotnego pierścieniowego. Konstrukcja składa się z trzech zasadniczych elementów i dodatkowego oprogramowania wtryskarki. Te elementy to głowica zaworu, pierścień zamykający oraz pierścień uszczelniający.

Zawór firmy Demag


Jeśli chodzi o zasadę działania to zawór posiada specjalnie ukształtowany pierścień zamykający, który podczas obrotu otwiera kanały umożliwiające przepływ tworzywa przed czoło ślimaka (zasada pracy bębenka rewolwerowego). Przed startem wtrysku tworzywa następuje wsteczny obrót ślimaka blokujący i uszczelniający kanały przepływu tworzywa.

Zalety tego produktu to przede wszystkim eliminacja wstecznego przepływu tworzywa podczas wycofania ślimaka. Zawór umożliwia też lepszą kontrolę ciśnienia stopu przed czołem ślimaka oraz stabilizuje i zapewnia minimalną wagę wyprasek (stabilizuje poduszkę stopu).

Jego zastosowanie jest szerokie. Produkt nadaje się do niemal wszystkich tworzyw termoplastycznych, szczególnie przy wtrysku tworzyw technicznych i do wyrobów o wysokich wymaganiach jakościowych i wymiarowych.

Jedyne ograniczenie to fakt, że zawór active SK może pracować tylko na wtryskarce elektrycznej (ograniczeniem jest sposób sterowania napędem ślimaka wtryskarki). Gwarantuje jednak możliwość przetwarzania tworzyw wzmocnionych włóknem szklanym do maksymalnie 30 proc.

Dyplom targów Plastpol 2010 dla firmy Demag


Czytaj więcej:
Maszyny 550
Nagrody 250
Targi 1176

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Reportaże

Forum