Wzrósł eksport Plast-Boxu do Danii

Wzrósł eksport Plast-Boxu…
Spółka Plast-Box coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku duńskim. W 2014 roku przychody z tytułu sprzedaży do Danii wzrosły o blisko 250 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Jednocześnie liczba dostarczonych przez słupskiego producenta plastikowych pojemników do tego kraju zwiększyła się niemal czterokrotnie r/r. Spółka zakłada też dalszy rozwój sprzedaży do Danii - w tym roku eksport na ten rynek ma zwiększyć się co najmniej o 10 proc.

- Sukces wypracowany na rynku duńskim jest tym większy, że kraj ten, co typowe dla Skandynawii, jest rejonem hermetycznym, a sami Duńczycy dość sceptycznie podchodzą do rozwiązań z zewnątrz - mówi Artur R. Skonieczny, dyrektor sprzedaży eksportowej Plast-Box SA. - Jednak w Plast-Boksie konsekwentnie zapewniając wysoką jakość produktów, a przy tym profesjonalny serwis, już długo cieszymy się zaufaniem naszych partnerów.

Dania, obok Belgii, jest najstarszym rynkiem eksportowym Plast-Boxu. Słupski producent jest tam obecny nieprzerwanie od 1999 roku, a sprzedaż odbywa się w całości na zasadach dystrybucyjnych.

- Z jednym z naszych duńskich partnerów, który specjalizuje się w obsłudze klientów z branży chemicznej, mamy przyjemność współpracować już od 16 lat - mówi Skonieczny. - Obecnie firmą tą zarządza syn założycieli, który bardzo otwarcie podchodzi do naszych propozycji i chętnie stosuje nieszablonowe rozwiązania. W efekcie nasze dostawy do tego dystrybutora są znacznie większe niż wcześniej. Ponadto bardzo dobre wyniki sprzedażowe w Danii to w dużej mierze też zasługa pozyskania nowego partnera, z którym podjęliśmy współpracę w 2013 roku. Dzięki niemu bowiem zdobyliśmy ciekawe kontrakty w branży mleczarskiej i rybnej.

Produkty Plast-Boxu, łącznie z Danią, trafiają do klientów w 30 krajach europejskich. Udział eksportu w 2014 roku stanowił 62 proc. przychodów grupy.

Czytaj więcej: Opakowania 1256 Rynek 852