Zastosowanie tworzywa Lexan Visualfx

Zastosowanie tworzywa Lexan Visualfx
Dużym zainteresowaniem producentów zabawek cieszy się tworzywo Visualfx firmy SABIC Innovative Plastics, charakteryzujące się m.in. bogatymi efektami świetlnymi.

Lexan Visualfx jest twardym i odpornym na uderzenia tworzywem konstrukcyjnym używanym zazwyczaj do produkcji przednich szyb samochodów, instrumentów medycznych, wyposażenia wewnętrznego samolotów i arkuszy kuloodpornych. Człon jego nazwy "Visualfx" odnosi się do niesamowitej palety kolorów tej rodziny tworzyw. Co ciekawe w ostatnim czasie ze względu na te wyróżniki znalazło również inne zastosowania. Zainteresował się nim przemysł zabawkarski.

Producenci zabawek zwracają szczególną uwagę na fakt wysokiego poziomu estetyki i odporności na uderzenia tego tworzywa. Jest to zresztą cecha właściwa dla poliwęglanu Lexan. Szczególnie mocno zależy im jednak na wykorzystaniu licznych efektów powstających w procesie formowania, takich jak efekt diamentu, czy świecenia w ciemności.

Zastosowanie tworzywa Lexan Visualfx

Tworzywa Visualfx łączą w sobie wysokie parametry wszystkich tworzyw technicznych SABIC Innovative Plastics z kolorami i efektami powstającymi w procesie formowania. Niestandardowe kolory tworzyw można uzyskać w ramach usługi ColorXpress, która polega na precyzyjnym dopasowaniu kolorystycznym.

Warto przy tym wiedzieć, że uzyskanie końcowego efektu wizualnego nie wymaga dodawania w procesie barwników, ani też malowania lub powlekania. Co więcej, podwykonawcy producentów zabawek zajmujący się formowaniem mogą zastąpić konwencjonalne poliwęglany odmianami tworzywa Visualfx bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń czy wprowadzania zmian w procesie produkcyjnym.

Najważniejsze efekty Visualfx szczególnie mocno doceniane przez przemysł zabawkowy to:

  • diament - podobne do szkła drobiny w przezroczystej bazie tworzą efekt skrzenia jak w przypadku kamieni szlachetnych,
  • enyo - przy zmianie kąta patrzenia powstaje wrażenie przechodzenia przez spektrum kolorów,
  • luminescencja - łagodne, pastelowe kolory w dzień, a świecenie w nocy,
  • rozświetlenie - przekształca niewidoczne światło, tworząc interesujący efekt poświaty.
- Tego typu tworzywa ułatwiają tworzenie przyciągających wzrok, stylowych produktów, na które zawsze jest duży popyt - ocenia Robert Moran, specjalista ds. opracowywania zastosowań, SABIC Innovative Plastics.

Mająca już 75 lat firma SABIC Innovative Plastics jest czołowym, światowym dostawcą materiałów termoplastycznych. Prowadzi działalność w ponad 25 krajach i zatrudnia łącznie ponad 10,5 tys. osób.

Czytaj więcej: Poliwęglan (PC) 33

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska


Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże