Drukuj

Zastosowanie tworzywa Lexan Visualfx

Zastosowanie tworzywa Lexan Visualfx
Dużym zainteresowaniem producentów zabawek cieszy się tworzywo Visualfx firmy SABIC Innovative Plastics, charakteryzujące się m.in. bogatymi efektami świetlnymi.

Lexan Visualfx jest twardym i odpornym na uderzenia tworzywem konstrukcyjnym używanym zazwyczaj do produkcji przednich szyb samochodów, instrumentów medycznych, wyposażenia wewnętrznego samolotów i arkuszy kuloodpornych. Człon jego nazwy "Visualfx" odnosi się do niesamowitej palety kolorów tej rodziny tworzyw. Co ciekawe w ostatnim czasie ze względu na te wyróżniki znalazło również inne zastosowania. Zainteresował się nim przemysł zabawkarski.

Producenci zabawek zwracają szczególną uwagę na fakt wysokiego poziomu estetyki i odporności na uderzenia tego tworzywa. Jest to zresztą cecha właściwa dla poliwęglanu Lexan. Szczególnie mocno zależy im jednak na wykorzystaniu licznych efektów powstających w procesie formowania, takich jak efekt diamentu, czy świecenia w ciemności.

Zastosowanie tworzywa Lexan Visualfx

Tworzywa Visualfx łączą w sobie wysokie parametry wszystkich tworzyw technicznych SABIC Innovative Plastics z kolorami i efektami powstającymi w procesie formowania. Niestandardowe kolory tworzyw można uzyskać w ramach usługi ColorXpress, która polega na precyzyjnym dopasowaniu kolorystycznym.

Warto przy tym wiedzieć, że uzyskanie końcowego efektu wizualnego nie wymaga dodawania w procesie barwników, ani też malowania lub powlekania. Co więcej, podwykonawcy producentów zabawek zajmujący się formowaniem mogą zastąpić konwencjonalne poliwęglany odmianami tworzywa Visualfx bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń czy wprowadzania zmian w procesie produkcyjnym.

Najważniejsze efekty Visualfx szczególnie mocno doceniane przez przemysł zabawkowy to:

  • diament - podobne do szkła drobiny w przezroczystej bazie tworzą efekt skrzenia jak w przypadku kamieni szlachetnych,
  • enyo - przy zmianie kąta patrzenia powstaje wrażenie przechodzenia przez spektrum kolorów,
  • luminescencja - łagodne, pastelowe kolory w dzień, a świecenie w nocy,
  • rozświetlenie - przekształca niewidoczne światło, tworząc interesujący efekt poświaty.
- Tego typu tworzywa ułatwiają tworzenie przyciągających wzrok, stylowych produktów, na które zawsze jest duży popyt - ocenia Robert Moran, specjalista ds. opracowywania zastosowań, SABIC Innovative Plastics.

Mająca już 75 lat firma SABIC Innovative Plastics jest czołowym, światowym dostawcą materiałów termoplastycznych. Prowadzi działalność w ponad 25 krajach i zatrudnia łącznie ponad 10,5 tys. osób.

Czytaj więcej: Poliwęglan (PC) 33

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne