Zielone światło dla Lerg ze strony UOKiK

Zielone światło dla Lerg ze…

Firma Lerg uzyskała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację, co umożliwia finalizację transakcji kupna spółki Ciech Żywice z Sarzyny.

W lipcu ubiegłego roku Lerg podpisał przedwstępną umowę nabycia 100% akcji spółki Ciech Żywice. Zamknięcie transakcji, której wartość szacowana jest na ok. 160 mln zł, planowane jest na koniec lutego 2021r. 

Ciech Żywice zajmuje się produkcją i sprzedażą blisko 1000 produktów, wśród których znajdują się żywice epoksydowe (ok. 40 proc. sprzedaży), poliestrowe nasycone (ok. 10 proc. sprzedaży) i nienasycone (ok. 50 proc. sprzedaży). Spółka eksportuje blisko 50 proc. swoich wyrobów, głównie do krajów europejskich. W ostatnich latach firma intensywnie rozwijała portfolio wysokomarżowych produktów stosowanych m.in. w branży sanitarnej (żelkoty).


Czytaj więcej:

Producent i eksporter żywic poliestrowych, nowolakowych, fenolowych, odlewniczych, żywic klejowo - aminowych, żywic do farb, formaliny oraz produktów do renowacji karoserii samochodowej marki Polfill

Polska