Znacząca inwestycja grupy Gabriel-Chemie

Znacząca inwestycja grupy…

Aby ułatwić dalszy rozwój, Gabriel-Chemie rozpoczął prace nad rozbudową swojej powierzchni magazynowej w siedzibie głównej w Gumpoldskirchen w Austrii. W planach jest powiększenie istniejącego magazynu o około 3200 m². Działanie te jest zgodne ze zobowiązaniem firmy do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, ponieważ wszystkie istniejące obszary zielone zostaną zachowane. Rozbudowie będzie towarzyszyć nowa koncepcja ruchu wyposażona w najnowocześniejsze filtry techniczne zapobiegające zanieczyszczeniom.

Wewnątrz nowego budynku zostanie zainstalowany elastyczny system regałów, zapewniający dodatkowe 5000 miejsc paletowych. Dzięki temu w przyszłości przestrzenie do przechowywania na świeżym powietrzu staną się przestarzałe. W rezultacie zakład w Gumpoldskirchen jeszcze bardziej wzmocni swoją znaczącą rolę dla Grupy Gabriel-Chemie, szczególnie w obszarze łańcucha dostaw i logistyki. Dodatkowo budynek zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, która dostarczy dodatkowe 320 kWp do istniejącej instalacji o mocy 881 kWp.

gabriel


CFOO Gabriel-Chemie, Andreas Berger, skomentował: „Ta rozbudowa magazynu, wymagająca inwestycji w wysokości 7,0 milionów euro, podkreśla nasze zaangażowanie w dalsze wzmacnianie pozycji Gabriel-Chemie jako zorientowanego na przyszłość producenta przedmieszek”.

gabriel2