Plast Echo jest czasopismem wydawanym przez Plastech.pl, największy polski serwis internetowy dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Oczekujemy na Wasze sugestie i uwagi, jednocześnie zapraszając do szeroko pojętej współpracy przy tworzeniu tego magazynu. 


Przegląd nowości rynkowych
5-2020/5

Październikowy numer zawiera przegląd nowości rynkowych: wtryskarek i peryferiów, granulatów tworzyw oraz barwników i dodatków. O praktycznym wykorzystaniu izolacji z poliuretanu w sektorze budowlanym opowiada Maciej Kubanek, prezes zarządu Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR”. Prezentujemy też krótką historię formowania wtryskowego zilustrowaną zdjęciami pochodzącymi z archiwów firm: Arburg, Engel i Wittmann Battenfeld. Marta Lenartowicz-Klik pisze o wielu możliwościach zastosowań PVC, które jednocześnie obalają wiele mitów na temat jego negatywnych cech. Polskie Stowarzyszenie Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych przedstawia z kolei, w jaki sposób rury z tworzyw sztucznych pomogły zażegnać kryzys w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka".

Numery Archiwalne