Plast Echo jest czasopismem wydawanym przez Plastech.pl, największy polski serwis internetowy dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Oczekujemy na Wasze sugestie i uwagi, jednocześnie zapraszając do szeroko pojętej współpracy przy tworzeniu tego magazynu. 


PET zmora czy ekotworzywo?
2-2020/2

Zapraszamy do zapoznania się z drugim numerem miesięcznika "Plast Echo". Tematem przewodnim lipcowej odsłony magazynu jest PET, tworzywo sztuczne o niezwykle szerokich możliwościach zastosowania. Autorzy treści zawartych w najnowszym wydaniu czasopisma wspominają nie tylko o właściwościach PET, jego praktycznym wykorzystaniu czy dotyczących go kwestiach ekologicznych, lecz również o historii tego surowca czy wpływie pandemii na branżę jego producentów i przetwórców. Dużo miejsca poświęcono także zagadnieniu recyklingu, zwłaszcza w kontekście wytwarzania rPET. Drugim istotnym tematem numeru są wtryskarki, a konkretnie sytuacja ich producentów w dobie koronawirusa oraz aspekty techniczne dotyczące tych maszyn. W magazynie znajdą Państwo również aktualności i ciekawostki z branży tworzywowej. Zachęcamy do lektury!

Numer w wersji elektronicznej będzie dostępny od 7 lipca.


Branża tworzyw sztucznych w obliczu pandemii COVID-19
Nr testowy 1-2020/1

Serdeczne zapraszamy do obejrzenia pierwszego, testowego numeru czasopisma Plast Echo, w którym chcemy podejmować najistotniejsze i najciekawsze tematy jakimi żyje branża przetwórców tworzyw sztucznych. Pierwszy numer, który można obejrzeć poniżej jest wydany tylko w wersji elektronicznej. Jeśli jednak jego format wzbudzi Wasze zainteresowanie, kolejne numery pojawią się w wersji drukowanej, dostarczanej na Wasze biurko.

Oczekujemy na Wasze sugestie i uwagi, jednocześnie zapraszając do szeroko pojętej współpracy przy tworzeniu tego magazynu.

Bardzo prosimy o ocenę naszego czasopisma:
Wypełnij ankietę