Czerwiec 2022 6-2022/25

6-2022/25

Szóste w tym roku wydanie magazynu "Plast Echo" jest zarazem jubileuszowe - nasz miesięcznik dedykowany branży tworzyw sztucznych właśnie skończył 2 lata. Zachęcamy do lektury wywiadu z Casperem van den Dungenem, wiceprezesem Plastics Recyclers Europe i przewodniczącym Grupy Roboczej ds. PET, w którym poruszono temat aktualnej sytuacji w recyklingu PET, a także przyszłości sektora zajmującego się przetwórstwem tego tworzywa. 

Marta Lenartowicz-Klik w swoim artykule przedstawiła właściwości najważniejszych tworzyw konstrukcyjnych i omówiła zalety wynikające z ich wykorzystania. Autorka odniosła się również do kwestii nowości pojawiających się na rynku tworzyw konstrukcyjnych i innowacji technologicznych z nimi powiązanych. Z kolei Karol Niciński wziął na tapet temat uszczelnień elastomerowych stosowanych w systemach rurociągowych, wskazując m.in. konkretne normy dotyczące tych wyrobów, jak też właściwości, które należy wziąć pod uwagę podczas doboru materiału na uszczelnienia gumowe.

Ponadto w numerze znajdziecie państwo relacje z takich wydarzeń jak: Engel Packaging Day, "Dni Ekstruzji" 1.Plastcompany, targi Plastpol 2022 czy targi Packaging Innovations. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tymi materiałami i jednocześnie informujemy, że kolejne, wakacyjne wydanie "Plast Echo" ukaże się na przełomie lipca i sierpnia. Tymczasem, wszystkim naszym czytelnikom życzymy udanego letniego wypoczynku!

Zamów Prenumeratę
6 numerów w wersji drukowanej z przesyłką tylko 116,64 zł rocznie


Reportaże

Forum