Grudzień 2020 7-2020/7

7-2020/7

Grudniowa odsłona magazynu "Plast Echo" skupia się na tematach dotyczących technologicznych innowacji. Krzysztof Hajzyk z firmy Universal Robots w rozmowie z red. Jackiem Leszczyńskim opowiada o robotyzacji w polskim przemyśle i sektorze tworzyw sztucznych. Z kolei Marcin Sitkiewicz (Dassault Systèmes) przybliża korzyści płynące z użytkowania innowacyjnego oprogramowania Solidworks oraz związane z tym możliwości dla firm. Na łamach czasopisma znajdą Państwo również ciekawy artykuł poświęcony aktualnemu stanowi elektromobilności na rynku polskim.

W wywiadzie z Szymonem Dziak-Czekanem, prezesem Stowarzyszenia "Polski Recykling", omówione zostały kwestie dotyczące wdrożenia Systemu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta w Polsce i rozwiązań związanych z gospodarowaniem odpadami tworzywowymi. Marta Lenartowicz-Klik w swoim tekście "Recykling chemiczny PET" wyjaśnia natomiast tytułowe zagadnienie w przejrzysty i przystępny sposób, odnosząc się do własnych badań przeprowadzonych w tym zakresie. Uwadze polecamy również artykuł dr. hab. Andrzeja Swinarewa, w którym porusza on zagadnienie druku 3D w odniesieniu do zastosowań medycznych w chirurgii krtani.

Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, w numerze znalazło się również miejsce na tekst dotyczący sztucznych choinek i dylematów związanych z wyborem właściwego drzewka. Jeśli zaś są Państwo ciekawi, co dokładnie łączy tworzywa sztuczne i szachy, zapraszamy do lektury artykułu red. Agaty Mojcner pt. "Królewska gra stojąca plastikiem".

Wszystkim czytelnikom życzymy radosnych Świąt i pomyślności w Nowym Roku!

Zamów Prenumeratę
6 numerów w wersji drukowanej z przesyłką tylko 116,64 zł rocznie


Reportaże

Forum