Kwiecień 2022 4-2022/23

4-2022/23

Pod koniec stycznia br. MKiŚ ogłosiło projekt nowego systemu depozytowo-kaucyjnego. O co w nim chodzi i jakie ten projekt posiada braki, tłumaczy w kwietniowym numerze "Plast Echo" Jakub Tyczkowski, prezes zarządu Organizacji Odzysku Opakowań Rekopol. Również w styczniu nowym dyrektorem operacyjnym w firmie Grafe został Cezary Kukowka. W rozmowie z red. Agatą Mojcner, szef polskiego oddziału Grafe przybliża działalność tego przedsiębiorstwa. W cyklu "Przyszłość technologii wtrysku" David Pinter z firmy Fanuc stawia tezę, że w nowoczesnych zakładach podstawą produkcji nie jest już duet człowiek-maszyna, tylko trio - maszyna, robot i człowiek do nadrzędnej kontroli. I opinia ta wcale nie brzmi jak science fiction.

W dziale Tonacja rynku Karol Niciński od pewnego czasu konsekwentnie zajmuje się tematyką wyrobów gumowych przeznaczonych do kontaktu z żywnością. W aktualnym numerze prezentuje on metody analizy surowców takich jak m.in. kauczuki, plastyfikatory czy substancje pomocnicze. Z kolei Marta Lenartowicz-Klik przybliża kwestie związane z procesem wytłaczania, drugą pod względem popularności technologią przetwórstwa tworzyw sztucznych.

W kwietniowym numerze "Plast Echo" wskazujemy również kierunki, w jakich będzie rozwijać się branża motoryzacyjna. Według autorów raportu Flexing for the Future, producenci OEM będą zwracać się m.in. ku bardziej autonomicznej logistyce (roboty mobilne AMR) i technologii cyfrowych bliźniaków, dzięki którym zmiany w layoucie produkcji mogą być weryfikowane i optymalizowane jeszcze przed rzeczywistym wdrożeniem.


Zamów Prenumeratę
6 numerów w wersji drukowanej z przesyłką tylko 116,64 zł rocznie

Pozostałe wydania

Special edition for the fair
10-2022/29
Special Edition - K 2022
8-2022/27

Reportaże

Forum