Lipiec 2021 7-2021/14

7-2021/14

Lipcowy numer "Plast Echo" wita swoich czytelników iście wakacyjną okładką. Jednak mimo rozpoczynającego się właśnie sezonu urlopowego, jak zwykle przygotowaliśmy dla państwa wiele interesujących, profesjonalnie opracowanych treści.

Tomasz Tybura, dyrektor zarządzający w Sumitomo (SHI) Demag Polska, opowiada nam m.in. o ofercie wtryskarek elektrycznych firmy, rozwoju jej cyfrowych technologii w myśl idei Przemysłu 4.0 oraz podjętych działaniach pozwalających na ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych trafiających do środowiska. Szczególnej uwadze polecamy dwa wywiady, których tematem jest technologia druku 3D - rozmówcą red. Alicji Dankowskiej jest Łukasz Szczepan, prezes zarządu Fiberlab S.A., zaś na pytania red. Jacka Leszczyńskiego odpowiada Michał Bryda-Przybyszewski, specjalista ds. marketingu w Cadxpert.

W lipcowej odsłonie naszego magazynu nie mogło też zabraknąć artykułów eksperckich. Marta Lenartowicz-Klik kompleksowo przybliża w swoim tekście właściwości poliamidów oraz opisuje najpopularniejsze metody ich wykorzystania. Z kolei Karol Niciński skupia się na technicznej stronie formowania elastomerów za pomocą wtryskiwania, przywołując również kilka istotnych faktów historycznych związanych z tym zagadnieniem.

A jeśli macie państwo ochotę na ciekawostki, zachęcamy do lektury artykułu Janiny O. Lefiny, która opowie wam o tym, jak wynalazek Wallace’a Carothersa stawał się niejednokrotnie przyczyną społecznego zamieszania.

Zamów Prenumeratę
6 numerów w wersji drukowanej z przesyłką tylko 116,64 zł rocznie


Reportaże

Forum