Luty 2021 2-2021/9

2-2021/9

Serdecznie zapraszamy do lektury lutowego numeru magazynu „Plast Echo”. Znajdziecie w nim Państwo wywiad z Agnieszką Kulisiewicz, dyrektorem zarządzającym w MAPRO Polska, która opowiada o celach, jakie udało się zrealizować firmie w minionym roku, planach biznesowych na najbliższą przyszłość, a także o początkach swojej kariery w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Z kolei w rozmowie z red. Jackiem Leszczyńskim dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych Robert Szyman odnosi się do kwestii wprowadzenia w Polsce systemu depozytowego oraz działań i projektów będących inicjatywą Związku w zakresie gospodarki odpadami i ich recyklingu.

Marta Lenartowicz-Klik w swoim artykule na temat recyklingu tworzyw sztucznych przedstawia ogólną charakterystykę poszczególnych rodzajów tego procesu oraz zwraca uwagę na główne problemy związane z odzyskiem materiałów. Tekst Karola Nicińskiego skupia się na najczęściej spotykanych elastomerach termoplastycznych, których podział i właściwości zostały w nim omówione w przystępny i przejrzysty sposób. Andrzej Swinarew opisuje natomiast proces weryfikacji materiałów polimerowych w medycynie, uwypuklając jego poszczególne etapy oraz ich przebieg.

W lutowej odsłonie „Plast Echo” znalazło się również miejsce na akcent artystyczny: tym razem prezentujemy prace amerykańskiego artysty, Erika Jensena. Jeśli są zaś Państwo ciekawi, kim była Ruth Handler i jak wielki wpływ wywarła na światowy przemysł zabawek, koniecznie zapoznajcie się z tekstem naszej felietonistki.


Zamów Prenumeratę
6 numerów w wersji drukowanej z przesyłką tylko 116,64 zł rocznie