Styczeń-Luty 2023 1-2023/30

1-2023/30

Nowy rok - nowe oblicze "Plast Echo". Jak już pewnie większości czytelników wiadomo, w najbliższym czasie nasze czasopismo będzie ukazywało się jako dwumiesięcznik - niemniej jednak zapewniamy, że zmiany dotkną jedynie częstotliwości wydawania, nie zaś poziomu jakości treści.

Co zatem można znaleźć w najnowszym, styczniowo-lutowym numerze? Przede wszystkim serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z Agnieszką Popławską, prezes firmy Tools Factory, którego tematem przewodnim jest technologia termoformowania i maszyny wykorzystywane w tym widowiskowym procesie. Uwadze czytelników polecamy również rozmowę z Yavuzem Eroglu, przewodniczącym tureckiego stowarzyszenia PAGEV odpowiadającego m.in. za organizację targów Plast Eurasia.

W dziale Tonacja Rynku znalazło się miejsce na dwa rzeczowe artykuły poświęcone tematyce odpadów z tworzyw sztucznych i recyklingu. W jednym z nich, zatytułowanym "Kręta droga do ROP", red. Jacek Leszczyński komentuje aktualny stan wdrażania systemu ROP w Polsce w kontekście celów opublikowanych przez Komisję Europejską dotyczących gospodarki odpadami. Tymczasem niezawodny Karol Niciński przybliża w swoich tekstach zagadnienia związane z metodami badań trwałości połączeń wyrobów gumowo-metalowych oraz łączeniem elastomerów z innymi tworzywami sztucznymi.

Jeśli zaś są państwo ciekawi, co sztuczna inteligencja wie o tworzywach sztucznych, zapraszamy do lektury wywiadu przeprowadzonego przez Janinę O. Lefinę, naszą felietonistkę, która postanowiła sprawdzić swoje siły w nieco innym niż dotychczas gatunku dziennikarskim.
Zamów Prenumeratę
6 numerów w wersji drukowanej z przesyłką tylko 116,64 zł rocznie