https://www.plastech.pl/forum-plastech/pa6-6vspa6-6gf25-roznica-ilosci-wtryskiwanego-8329 · 27.07.2026

PA6.6vsPA6.6GF25% - różnica ilości wtryskiwanego materiału
Wtryskiwanie

Iebm
Może coś uporzadkujemy :

1. Waga dolanego detalu z PA + GF będzie inna niż z samego PA - zbilansuj to i tyle
2. Ukłąd plastyfikacyjny nie przystosowany do przetwórstwa polimerów z GF zyżywa się dosć szybko - w zakresie nawet kilku miesięcy ( włókno szklane je rozkalibrowuje )
3. Jezeli dla jakości detalu nie ma to znaczenia , to uzywaj PA bez GF - włókna szklanego .
Ramones
No to jak nie ma znaczenia to czemu nie PA6 z GF lub bez --tansze !! :D :D :D :D
Absorptive
Owszem objętościowo tyle samo ale wagowo więcej, a kupuję tworzywo na kg a nie m3 więc zapłacę więcej - dobrze rozumię to?
zbilansowana waga tworzywa mówi mi że PA6.6 + GF muszę wtrysnąć ok 20% więcej a jest ono tańsze o 10% więc w moim rozumieniu nie jest to opłacalne.
Jeżeli chodzi o układ mam dostosowany ponieważ na maszynie wtryskiwałem wcześniej tworzywa z GF.

Czy dobrze to poukładałem sobie? Jeżeli tak to dziękuję za pomoc, a jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić , będę wdzięczny
Angitt
Też się zastanawiam czy detal będzie tylko cięższy i z 1 kg zrobi się tyle samo, a jedynie będzie wyrób cięższy??
Marekzaba31
objętość a waga to dwie sprawy , w worku masz 25 kg. a objętościowo mogą być różnice w jednym będzie pełen a w innym luz
Angitt
W takim razie z wypełniaczem wykona się mniej wyrobów bo przecież wtryskujemy objętość, a nie wagę.
Gerbito
Zwykłe PA 6 bez włókna, z przemiałem pół na pół i gitara, jak do w zniczach robią. Ładne znicze?? Ładne :P :P :P
Ramones
No co ty kto w zniczach uzywa PA :D :D :D
PBT znacznie tansze !! :D :D :D
Gerbito
No Ramones musze się przyznać że w ogóle nie skalkulowałem tego, a z czego są robione znicze (kapturki) to tak naprawdę nie wiem. Może i PBT, nie mam pojecią, porwałem się trochę z motyką na słońce :P