Grupa MTP

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Grupa MTP

ul. Głogowska 14
60-734 Poznań
Polska
Zaloguj się aby wyświetlić dane kontaktowe

Opis działalności

Grupa MTP jest liderem polskiego rynku spotkań i trzecim co do wielkości organizatorem targów w Europie Środkowo- Wschodniej. W światowym rankingu miast targowych zajmujemy 32 miejsce (dane: AUMA 2007).

Należy do organizacji skupiających liderów targowych z całego świata (UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i Centrex - Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych).

Co roku wydarzeniach organizowanych na terenie poznańskich targów bierze udział około 11, 5 tys. wystawców, w tym około 3 tys. firm zagranicznych z 60 krajów świata. W 2019 roku targowe imprezy odwiedziło także 813 tys. zwiedzających.

W portfolio mamy 100 marek. W tym wydarzenia B2B, skierowane do profesjonalistów jak i targi B2C – megaeventy i wydarzenia o charakterze lokalnych festynów. Odwiedzają je goście z całego świata, również dzięki programowi Hosted Buyers, matchmakingowym projekcie polegającym na organizowaniu spotkań biznesowych wystawców z wytypowaną grupą partnerów handlowych. Warto podkreślić, że targi dla najważniejszych polskich branż eksportowych odbywają się właśnie w Poznaniu. są to m.in. Targi Meble Polska (meblarstwo), Polagra Food (żywność), Budma (stolarka otworowa), Poznań Motor Show, Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM (automotive) oraz ITM Industry Europe (przemysł ery cyfrowej).

Grupa MTP organizuje także polskie ekspozycje na zagranicznych imprezach targowych. Wystawcy prezentują się m.in. na rynkach wschodnich takich jak Ukraina, Rumunia, Rosja, ale także w Niemczech i w Austrii.

Targi dysponują doskonałym zapleczem jeśli chodzi o tereny wystawiennicze, posiadają 13 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i łącznej powierzchni 150 000 m2, salę kongresowo koncertową na 2000 miejsc. Teren otwarty pozwala na parkowanie 2000 samochodów.

Wiadomości

Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium
Przejdź do wiadomości

Galeria zdjęć