Logo LERG S.A.

LERG S.A.

Producent i eksporter żywic poliestrowych, nowolakowych, fenolowych, odlewniczych, żywic klejowo - aminowych, żywic do farb oraz formaliny


Dane kontaktowe:

ul. Pustków-Osiedle 59D
39-206 Pustków 3, PolskaLERG jest spółką o ponad siedemdziesięcioletniej tradycji. Jako producent i eksporter żywic syntetycznych na bazie mocznika, melaminy, styrenu, fenolu i metanolu oferuje szeroki asortyment wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu.

LERG - żywice poliestrowe


Jesteśmy firmą proekologiczną, inwestujemy w nowe technologie, posiadamy własne zaplecze badawczo-rozwojowe. Swoją ofertę tworzymy w oparciu o oczekiwania naszych klientów. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie najlepszej jakości oferowanych produktów.

Nowoczesne rozwiązania i dostosowywanie profilu produkcji do potrzeb klientów sprawiają, iż LERG doskonale rozwija się na rynku surowców i półproduktów chemicznych.

żywice do farb - LERG


Oferta firmy LERG obejmuje:

  • nienasycone żywice poliestrowe ESTROMAL® (stosowane do produkcji materiałów konstrukcyjnych, wyrobów galanteryjnych, polimerobetonu, rur, wyrobów trudnopalnych, wyrobów dla górnictwa, jak również wyrobów o podwyższonej odporności chemicznej i termicznej)
  • nasycone żywice poliestrowe ESTROFTAL® (stosowane do produkcji farb i lakierów)
  • żywice nowolakowe nowolak® niskofenolowe i drobnomielone (stosowane do produkcji materiałów ciernych, ściernych, mieszanek gumowych, mieszanek piaskowo – żywicznych, wojłoków technicznych oraz wykładzin dźwiękochłonnych)
  • żywice odlewnicze EKOTEC® (stosowane do produkcji form i rdzeni, odlewów stalowych, żeliwnych, metali nieżelaznych)
  • żywice klejowo-aminowe LIGNOFEN® (stosowane w przemyśle meblowym, do produkcji sklejek sucho i wodoodpornych oraz płyt pilśniowych)
  • żywice fenolowe (stosowane do produkcji laminatów dekoracyjnych i technicznych)
  • formalina
  • żelkoty Flexcoat®


Materiały Video

LERG na targach Kompozyt Expo 2017
LERG na targach Kompozyt Expo 2017
2017-10-26    Długość: 1 minutę

Galeria zdjęć