LERG S.A.

Producent i eksporter żywic poliestrowych, nowolakowych, fenolowych, odlewniczych, żywic klejowo - aminowych, żywic do farb, formaliny oraz produktów do renowacji karoserii samochodowej marki Polfill

LERG S.A.
 
Dane kontaktowe:
ul. Pustków-Osiedle 59D
Polska, 39-206 Pustków 3

Opis działalności

LERG S.A. to największy Polski producent i eksporter żywic syntetycznych. Firma obecna jest na rynku już od 1937r. i oferuje szeroki asortyment wyrobów dla wielu gałęzi przemysłu. W ostatnich latach spółka realizuje strategie dywersyfikacji portfela branż poprzez zakup nowych przedsiębiorstw wchodzących w skład Grupy LERG. W 2014 roku przedsiębiorstwo nabyło 100% udziałów spółki Marpol S.A. – producenta opakowań elastycznych. W kolejnych latach skład Grupy powiększył się o spółkę Hanex GTX z Dąbrowy Górniczej– producenta folii termoformowalnych, preform i butelek PET oraz zakłady Permedia S.A. z Lublina – producenta środków barwiących oraz dodatków przemysłowych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. W marcu 2020 roku skład Grupy powiększył się o spółkę Izo-Erg S.A. z Gliwic, producenta laminatów elektroizolacyjnych i konstrukcyjnych w postaci płyt, rur i prętów oraz materiałów giętkich i izolacji mikowych.


LERG jest firmą proekologiczną, inwestuje w nowe technologie, posiada własne, bogate zaplecze badawczo-rozwojowe. Oferta tworzona jest w oparciu o zindywidualizowane oczekiwania klientów. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie najlepszej jakości oferowanych produktów.

Nowoczesne rozwiązania i dostosowywanie profilu produkcji do potrzeb klientów sprawiają, iż LERG doskonale rozwija się na rynku surowców i półproduktów chemicznych.

żywice do farb - LERG


Oferta firmy LERG obejmuje:

 • nienasycone żywice poliestrowe ESTROMAL® (stosowane do produkcji materiałów konstrukcyjnych, wyrobów galanteryjnych, polimerobetonu, rur, wyrobów trudnopalnych, wyrobów dla górnictwa, jak również wyrobów o podwyższonej odporności chemicznej i termicznej)
 • nasycone żywice poliestrowe ESTROFTAL® (stosowane do produkcji farb i lakierów)
 • żywice nowolakowe nowolak® niskofenolowe i drobnomielone (stosowane do produkcji materiałów ciernych, ściernych, mieszanek gumowych, mieszanek piaskowo – żywicznych, wojłoków technicznych oraz wykładzin dźwiękochłonnych)
 • żywice odlewnicze EKOTEC® (stosowane do produkcji form i rdzeni, odlewów stalowych, żeliwnych, metali nieżelaznych)
 • żywice klejowo-aminowe LIGNOFEN® (stosowane w przemyśle meblowym, do produkcji sklejek sucho i wodoodpornych oraz płyt pilśniowych)
 • żywice fenolowe (stosowane do produkcji laminatów dekoracyjnych i technicznych)
 • formalina
 • żelkoty Flexcoat®
 • poliole poliestrowe Rigidol® (przeznaczone do wytwarzania szerokiej gamy poliuretanów)
 • produkty marki Polfill® (do renowacji karoserii samochodów osobowych i ciężarowych, autobusów, łodzi oraz jachtów)
 • płyny do dezynfekcji rąk (DISIHANDS, CLEANDS) oraz powierzchni (SAFESPACE)


Galeria zdjęć