Muehsam Rozwiązania Dla Przemysłu

Pompy i instalacje przemysłowe, urządzenia dla przetwórtstwa tworzyw sztucznych (dozowniki, suszarki, młyny, zbiorniki, podajniki), urządzenia pomiarowe, chillery


Dane kontaktowe:

ul. Zagnańska 149C
Polska, 25-563 Kielce


Opis działalności

Firma Muehsam Rozwiązania Dla Przemysłu, jest dynamicznie rozwijającą się spółką, obsługującą podmioty z branży przemysłowej oraz użyteczności publicznej zajmującą się serwisem i sprzedażą pomp, systemów pompowych i oczyszczalni ścieków oraz obsługą  zakładów przemysłowych w zakresie urządzeń stosowanych w większości procesów występujących w czasie wtrysku i recyklingu tworzyw sztucznych.

Firma wywodzi się z rodzinnej firmy Muehsam Plastic Automation and Technology, której tradycja sięga 1954 roku. Naszym celem jest profesjonalna obsługa klienta w zakresie doradztwa technicznego oraz serwisu oferowanego przez nas asortymentu. Posiadamy certyfikat jakości TÜV na usługi serwisowe. Nasza wykwalifikowana kadra dzięki doświadczeniu oraz licznym umiejętnościom nabytym podczas wielu żmudnych szkoleń, podejmie się najtrudniejszych wyzwań technicznych.

Zakres naszej działalności to:
 • Serwis i sprzedaż pomp, systemów pompowych i oczyszczalni ścieków
 • Instalacje wodne, ściekowe, chemiczne,
 • Automatyka pompowa i przemysłowa
 • Sprzedaż urządzeń dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych
W naszej ofercie znajdują się:
 • Dozowniki firmy MOVACOLOR
  Holenderska firma MOVACOLOR jest światowej rangi producentem dozowników wolumetrycznych jak i grawimetrycznych. Wszystkie urządzenia cechuje wysoka niezawodność oraz precyzyjna dokładność w dozowaniu.

 • Suszarki i odwilżacze firmy PLASTIC SYSTEM
  W ofercie posiadamy suszarki na gorące powietrze oraz odwilżacze do tworzyw higroskopijnych włoskiej firmy PLASTIC SYSTEM. Ideą suszarek i odwilżaczy jest dostarczenie do układu plastyfikującego granulatu w postaci gwarantującej uzyskanie wyrobu o bardzo wysokiej jakości i nie posiadającego żadnych widocznych i niewidocznych wad.

 • Zbiorniki i mieszalniki
  W zależności od pory roku i stanu opakowania te same materiały mogą wykazywać inne właściwości, a użyte bezpośrednio do produkcji – bez wcześniejszego przygotowania do produkcji – mogą wpływać na otrzymywanie wyrobów o niezadowalającej jakości. Zbiorniki serii C  i silosy serii CQ do przechowywania tworzywa są najlepszym rozwiązaniem pozwalającym na składowanie i korzystanie z niego zarówno bezpośrednio przy maszynie jak i magazynowanie na zewnątrz dużych ilości materiału.

 • Podawanie materiału
  Posiadamy m.in. podajniki  jednofazowe serii VLM idealny dla układu podawania tworzywa na krótki dystans w obrębie maszyny oraz podajniki trójfazowe serii PD-LD, które są najlepszym rozwiązaniem dla układów podawania granulatu na wtryskarki lub wytłaczarki pracujące w przetwórniach o dużym przerobie.
 • Systemy centralnego podawania i suszenia materiału
  Nasza firma zajmuje się doradztwem, sprzedażą oraz montażem i serwisem systemów centralnego podawania materiału. We współpracy z Firmą Plastic Systems jesteśmy w stanie wykonać zlecenia nawet dla najbardziej wymagających klientów.

 • Chillery przemysłowe i wysokotemperaturowe pompy ciepła firmy BLAUWER
  W ofercie posiadamy Chillery przemysłowe – agregaty wody lodowej Blauwer chłodzone powietrzem o mocy chłodzenia od 4kW do 1500kW. Pompa ciepła BLAUWER jest zdolna dostarczyć ciepło odpadowe do wysokiej temperatury ( do 100°C)  w niższej cenie niż koszt energii elektrycznej. Otwiera to różne możliwości w rozmaitych aplikacjach!
  Jest wiele zalet związanych ze stosowaniem wysokotemperaturowej pompy ciepła:
  • Mniejsze zużycie energii
  • Pompa ciepła wytwarza również wodę lodową o temperaturze od +5°C
  • Oszczędności to 30 - 40 % całkowitego zużycia energii w porównaniu z tradycyjnymi metodami
  • Szybki zwrot inwestycji od 6 m-cy do 2 lat w zależności od aplikacji
W ofercie posiadamy szeroką gamę urządzeń do osuszania powietrza technologicznego

Wiadomości

Przejdź do wiadomości
Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium

Galeria zdjęć