10 lat firmy Wittmann Battenfeld

10 lat firmy Wittmann Battenfeld
10 lat minęło, odkąd firma Battenfeld Kunststofftechnik GmbH w Kottingbrunn została włączona do Grupy Wittmann.
Firma Wittmann Battenfeld będzie obchodziła rocznicę 10-lecia w dniach 13 i 14 czerwca tego roku w swoim zakładzie w Kottingbrunn.

Integracja byłej firmy Battenfeld Kunststofftechnik GmbH z Grupą Wittman w dniu 1 kwietnia 2008 r. stanowiła początek nowej ery dla dzisiejszej Wittmann Battenfeld GmbH. W ciągu ostatnich 10 lat całe portfolio produktów firmy zostało odnowione, a zdolności produkcyjne w zakładzie Kottingbrunn znacznie wzrosły w kilku fazach rozbudowy. W tym okresie, dzięki nowym maszynom PowerSeries, które wyróżniają się kompaktowością, precyzją, powtarzalnością i energooszczędnością, firma z powodzeniem zbudowała silną pozycję na rynku.

Jako część grupy Wittmann, firma Wittmann Battenfeld może teraz oferować nie tylko maszyny, ale także całą gamę urządzeń peryferyjnych "z jednej ręki". Co więcej, dzięki Wittmann 4.0, klienci firmy mają teraz dostęp do odpowiedzi Grupy Wittmann na Przemysł 4.0, opcji pełnej integracji i działania zarówno wtryskarki, jak i urządzeń peryferyjnych poprzez system sterowania Unilog B8 oparty na systemie Windows, przy użyciu sieć Wittmann 4.0.

wittmann4.0


Firma Wittmann Battenfeld obchodzi 10 rocznicę w dniach 13 i 14 czerwca. Przez te dwa dni klienci i partnerzy firmy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o jej rozwoju w ciągu ostatnich 10 lat i zobaczyć osiągnięcia tej dekady na własne oczy w postaci licznych eksponatów i zwiedzania zakładu Kottingbrunn. Korzystając z wiedzy ekspertów, odwiedzający będą mieli również okazję poznać ciekawe szczegóły dotyczące niektórych aspektów technologii produkcji.

W przemówieniu inauguracyjnym prof. dr inż. Johannes Schilp zaprezentuje strukturę cyberfizycznych systemów produkcyjnych, a korzyści wynikające z ich wdrożenia zostaną zilustrowane praktycznymi przykładami.

Georg Tinschert, prezes zarządu spółki Wittmann Battenfeld od początku jej istnienia, który odegrał decydującą rolę w kształtowaniu tych wydarzeń w ciągu ostatnich 10 lat, zapowiada świętowanie rocznicy wraz ze swoimi partnerami biznesowymi.

witman10latWszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna