10 lat profesjonalnego chłodzenia procesów przemysłowych z Industrial Frigo Polska

10 lat profesjonalnego chłodzenia… W wielu gałęziach przemysłu istotne znaczenie odgrywa chłodzenie i termoregulacja procesów przemysłowych. Wymaga to specjalistycznych technologii, które zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo i wydajność produkcji. Od 10 lat w Polsce rozwiązania najwyższej jakości w tym zakresie dostarcza Industrial Frigo Polska.

Jubileusz to z jednej strony okazja do świętowania, a z drugiej idealny moment do wyznaczenia sobie nowych celów i zadań.

- Patrząc za siebie widzimy, że ta dekada naszej obecności w Polsce to był czas intensywnej pracy nad zdobyciem zaufania polskich przedsiębiorców. Na przestrzeni tych lat grono naszych klientów urosło do ponad dwustu a kolejne firmy stale do niego dołączają - zauważa Tomasz Drobotowicz, dyrektor Industrial Frigo Polska. Polski oddział Industrial Frigo ściśle współpracuje z włoską centralą firmy.

- To ogromne zaplecze technologiczne i organizacyjne, jakie daje działająca od pół wieku firma matka, pozwala nam sprawnie i skutecznie reagować na potrzeby naszych rodzimych klientów - dodaje Tomasz Drobotowicz.

Systemy chłodzenia procesów przemysłowych to najważniejszy nurt działalności firmy. Agregaty wody lodowej (tzw. Chillery), chłodnie wentylatorowe (Dry Coolery), termoregulatory – termostaty do form to tylko niektóre z produktów Industrial Frigo. Do tego dodać trzeba energooszczędne zintegrowane systemy chłodzenia działające w oparciu o zasadę free-cooling. Nowością jest wprowadzanie nowych czynników chłodniczych, tzw. gazów ekologicznych (np. propan-butan). Powyższe rozwiązania znacząco przyczyniają się do ochrony środowiska. Specjalistycznych rozwiązań w zakresie chłodzenia wymagają też strefy narażone na wybuchy (np. w przemyśle chemicznym, naftowym, gazowym, petrochemicznym, farmaceutycznym czy też morskim) i do tych stref stworzono linię urządzeń spełniających normy ATEX.

Zaawansowane technologie tworzone dla przemysłu pomogły opracować profesjonalne rozwiązania w zakresie budowy i utrzymywania lodowisk i zimowych stref rekreacyjnych. Dlatego także w Polsce z powodzeniem rozwijana jest ta część działalności Industrial Frigo. Lodowiska stałe i sezonowe wraz z całą infrastrukturą potrzebną do ich prawidłowego działania oraz niezbędnymi akcesoriami typu łyżwy, szafy na łyżwy, ostrzałki, figury do nauki jazdy na łyżwach to także oferta Industrial Frigo Polska.

- Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój powstają kolejne nowatorskie technologie odpowiadające na zapotrzebowania współczesnego przemysłu. To jest nasz plan i kierunek na kolejne dziesięciolecia. Jesteśmy i będziemy stale gotowi odpowiadać na potrzeby naszych klientów oferując im nowatorskie, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania - podsumowuje dyrektor polskiego oddziału firmy.

Rozwiązania Industrial Frigo


Źródło: Industrial Frigo

Reportaże

Forum