10 lat spółki TBI Technology

Intensywny rozwój i 19 nagród biznesowych

Rok 2010 okazał się przełomowym w rozwoju przedsiębiorstwa: przejęcie spółki Domgos, intensywny remont nowej siedziby z halą produkcyjną oraz wdrożenie pierwszej prototypowej obrabiarki specjalnej marki TBI. Kolejne lata to nabywanie doświadczeń, wybór dostawców obrabiarek i rozwój grupy TBI.

Po 10 latach marka TBI ma na swoim koncie wdrożenie ponad 350 obrabiarek CNC, w tym największą instalację w kraju włoskiej maszyny Torni Tacchi, dla jednej z najbardziej liczących się w branży firm w Polsce, a także 45 wdrożeń systemów CAD/CAM/PLM. TBI Technology stworzyło na Tajwanie dwie własne linie produkcyjne obrabiarek, aktualnie trwa wdrożenie w Polsce linii montażowej trzyosiowego centrum frezarskiego.

Spółka zdobywa rynek ciężką pracą, jednak dzięki temu, po 10 latach może pochwalić się wzrostem przychodów ze sprzedaży… aż o 1000 proc.! Intensywny rozwój firmy z Raciborza doceniony został prestiżowymi nagrodami biznesowymi, w tym najważniejszą „Diamentem Forbesa 2015”: – To nagrody przyznawane przez niezależnych ekspertów. Nigdy nie bierzemy udziału w rankingach płatnych, tym bardziej są to dla nas ważne wyróżnienia – podkreśla B. Jacińska.

To nie jest typowy „Chińczyk”!

Sukces przedsiębiorstwa – jak podkreśla prezes TBI Technology – to wysokiej jakości maszyny przygotowane tak, by spełniały wszystkie oczekiwania produkcyjne klienta, wraz z ofertą narzędzi i serwisem. TBI dostarcza maszyny produkowane na Tajwanie, ale według określonego standardu, co umożliwia firmie niezawodne ich serwisowanie. Natomiast poszczególne opcje dobierane są już indywidualnie, do potrzeb i oczekiwań klienta.

– Tajwańskie obrabiarki mają bardzo dobrą renomę na rynku. To nie jest typowy chiński produkt, kojarzony z wątpliwą jakością – podkreśla Barbara Jacińska. – Na Tajwanie powstają najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny na świecie! Oczywiście są też producenci oferujący niską jakość, ale przez te 10 lat wybraliśmy tych najlepszych. Opracowaliśmy własną koncepcję techniczną dla obrabiarek TBI, z własną dokumentacją. Takie podejście pozwala nam dostarczać urządzenia wysokiej jakości, wraz z ich wdrożeniem, niezbędnym oprogramowaniem i dalszym serwisem oraz nadzorem nad eksploatacją – wyjaśnia prezes TBI Technology.

tbi technology


Oprócz maszyn pod własną marką, TBI jest również autoryzowanym przedstawicielem handlowym i serwisowym maszyn do głębokiego wiercenia, dużych frezarek bramowych i tokarek – takich światowych marek, jak: TOS KURIM, OMOS, Ermafa-Auerbach oraz Torni Tacchi. – Poszerzenie naszej oferty o innego typu maszyny wymusił sam rynek, oczekujący coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań – mówi B. Jacińska.

Lider w branży obrabiarek CNC

Dziś TBI Technology to jeden z czołowych liderów wśród dostawców maszyn do obróbki skrawaniem sterowanych elektronicznie. Niebawem w ofercie marki znajdą się szlifierki czeskiego producenta, pojawi się też nowa linia trzyosiowego centrum frezarskiego. Trwają prace nad wdrożeniem własnej marki narzędziowej TBI.

– Chcemy być dostawcą detali, które gwarantują postęp technologiczny, czyli w pełni realizować misję zawartą w naszym haśle promocyjnym „Postęp to suma detali” – podkreśla prezes Barbara Jacińska. Spółka zamierza także mocniej kooperować za granicą i rozwinąć swoją sieć dystrybutorów w Europie.

Obecnie grupa TBI zatrudnia 70 pracowników i wciąż poszukuje specjalistów w dziedzinie mechaniki i automatyki. A ponieważ brakuje ich na rynku pracy, to firma podejmuje współpracę ze szkołami i uczelniami technicznymi, oferując praktyki zawodowe i późniejsze zatrudnienie.

Czytaj więcej: Obrabiarki 51 Narzędzia 103Reportaże

Forum

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22