10 lat zakładu Sidel w Chinach

10 lat zakładu Sidel w Chinach…

20 marca br. zakład Sidel w Pekinie świętował 10-lecie swojego istnienia. Uroczystości odbyły się z udziałem długoletnich partnerów firmy, stowarzyszeń branżowych i klientów. Dzień wcześniej goście mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanej wycieczce po zakładzie oraz lunchu, w towarzystwie prezesa i dyrektora generalnego firmy Sidel, Sama Strömersténa.

Od otwarcia pierwszego biura Sidel w Chinach minęło prawie trzydzieści lat. Dziesięć lat temu, zajmujący powierzchnię 40 tys. metrów kwadratowych, zakład firmy w Pekinie usytuowany w Pekińskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego i Technologicznego, uruchomił produkcję. Obecnie zakład stanowi ważną, międzynarodową bazą operacyjną dla firmy Sidel, ze względu na swoje duże możliwości produkcyjne, opierające się na globalnej wiedzy i bliskim sąsiedztwie lokalnych liderów z branży napojów, spożywczej, środków czystości i higieny osobistej.

- Nasz zakład w Pekinie był największą, przemysłową inwestycją zrealizowaną kiedykolwiek przez Sidel, to nasz jedyny zakład, który jest w stanie wyprodukować tak szeroką gamę urządzeń pakujących. Blisko 4 tys. instalacji w kraju, profesjonalne szkolenia techniczne oferowane na 1200 metrach kwadratowych naszego Centrum Szkoleń Technicznych oraz ciągła koncentracja na jakości opartej na metodologii LEAN i globalnym rozwoju naszego zasięgu w branży, to wyraźne dowody naszego zaangażowania w działania na chińskim rynku - podkreśla prezes Strömerstén.

Centrum ekspertyz Sidel w Pekinie obejmuje kompleksowe rozwiązania opakowaniowe od projektu butelek, aż do rozwiązania końcowego. Od Combi dla gazowanych napojów bezalkoholowych (CSD), wody i produktów napełnianych na gorąco, do przenośników, pakowarek i urządzeń do paletyzacji. Nasza oferta obsługiwana lokalnie z łatwością zadowala najbardziej wymagających klientów, pomagając im zbudować, utrzymać i poprawić wydajność ich instalacji.

- Dzięki prawie 400 kompletnym rozwiązaniom liniowym Sidel w regionie, zdobyliśmy rozległe i bogate doświadczenie w budowaniu sukcesu klienta - podkreśla Scarlet Chen, wicedyrektor ds. sprzedaży i serwisu urządzeń do napojów w Chinach. - Nasz zespół ekspertów w Pekinie, blisko współpracujący z naszymi naukowcami od opakowań w Szanghaju, oferuje kompleksową obsługę naszym klientom w fazach przed, w trakcie i po realizacji projektów. Jest to szczególnie ważne w przypadku rozwiązań aseptycznych, które coraz częściej zyskują przychylność naszej bazy klientów - dodaje Chen.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat firma Sidel wdrożyła ponad 100 aseptycznych, kompletnych linii PET w Chinach. Biorąc pod uwagę fakt, że płynne napoje mleczne oraz roślinne zyskują coraz większą popularność wśród klientów w tym regionie , jak również to, że coraz częściej są one butelkowane w PET ze względu na doskonałość tej oferty, można przypuszczać, że liczba ta niebawem wzrośnie. Dlatego też firma podjęła decyzję o wzbogaceniu zakładu w Pekinie o laboratorium rozwiązań aseptycznych. Nowe laboratorium z pomieszczeniem do testów i sterylizacji jest głównie wykorzystywane do przeprowadzania analiz atestujących urządzenia aseptyczne i ultra czyste w Pekinie: wyposażony w 56 zestawów zaawansowanego sprzętu zespół, jest w stanie przeprowadzić testy dekontaminacji wstępnej formy i nakrętki, testy resztkowe nadtlenku wodoru w opakowaniu oraz izolację i oczyszczanie z mikroorganizmów. Laboratorium linii aseptycznej oferuje także klientom silne wsparcie szkoleniowe, jak również pomoc w rozwiązywaniu mogących się pojawić, potencjalnych problemów z produktem.

- Z liczbą ponad 1000 zainstalowanych referencji dla produktów wrażliwych na całym świecie oraz dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu w branży aseptycznej i blisko 100 projektom kompletnych linii, połączonych z Tetra Pak Processing Systems, lokalni gracze działający na rynkach spożywczym i napojów mogą wykorzystać naszą pozycję lidera w tym segmencie - podkreśla Scarlet Chen.

Zakład Sidel w Pekinie


brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland