11 polskich firm weźmie udział w targach K 2007

11 polskich firm weźmie udział… Znamy już polskie firmy, które w październiku będą uczestniczyć w zbliżających się Międzynarodowych Targach Kauczuku i Tworzyw Sztucznych K 2007 w Düsseldorfie. Nasz kraj reprezentować będzie jedenastu wystawców, którzy utworzą samodzielne stoiska.

K 2007 zaplanowano na koniec października. Wiadomo już, że zjawi się na nich blisko 2,9 tys. wystawców z całego świata. Wśród wystawców znajdują się zarówno globalne koncerny jak i nowicjusze z ofertą produktową od standardowych surowców po indywidualnie projektowane narzędzia. Do dyspozycji wystawców będzie 168 tys. mkw. To o 8 tys. mkw. więcej niż trzy lata temu podczas ostatniej edycji targów K. Poszerzenie nastąpi dzięki budowie nowej hali w północnej części terenów targowych.

Producenci maszyn i wyposażenia będą tradycyjnie największą grupą wystawców na targach K. W tym roku wystawiać będą na 115 tys. mkw., czyli około dwóch trzecich całej powierzchni wystawowej. Do swojej dyspozycji będą mieli 2 tys. mkw. więcej niż poprzednim razem. Producenci surowców zajmą 36 tys. mkw., a przedstawiciele przetwórstwa zaprezentują się na ponad 13 tys. mkw.

Około 57 proc. powierzchni wystawowej czeka na firmy, które nie pochodzą z Niemiec. Jak zawsze najliczniejsza jest oferta włoska zajmująca około 30 tys. mkw. Silnie reprezentowana będzie także Szwajcaria (8.3 tys. mkw.), Austria (6,5 tys. mkw.), Tajwan (5,3 tys. mkw.) oraz Francja, Wielka Brytania i USA (każde po ponad 4 tys. mkw.). Na polskie firmy czekać będzie 231 mkw. To więcej niż trzy lata temu, kiedy do naszej dyspozycji były 152 mkw. W tym roku z Polski na targi K wybiera się 11 firm. Na poprzedniej edycji było ich osiem.

Jeśli chodzi o ilość firm z poszczególnych krajów, to najwięcej będzie oczywiście z Niemiec (1051), Włoch (448), Chin (150), Tajwanu (129), Stanów Zjednoczonych (116), Wielkiej Brytanii (111), Francji (95), Indii (89), Austrii (79). Łącznie reprezentowanych będzie 57 państw.

Polskie firmy, które zadeklarowały gotowość uczestnictwa to: CTS TCT Polska z Sochaczewa, FCPK – Bytów, Gasket z Bielska – Białej, Jurmet z Lubicza, Kram z Pasłęki, Lonzapet z Gdańska, Gamart z Jasła, Targi Kielce, Zakład Chemiczny Silikony Polskie z Nowej Soli, Zakłady Azotowe Kędzierzyn oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie - Mościcach.

targi K


Należy się spodziewać, że przedstawiciele wielu firm pojawią się także na stoiskach swoich międzynarodowych partnerów.

Trzy lata temu w K 2004 uczestniczyło 1,5 tys. gości z naszego kraju. W tym roku ta liczba powinna być jeszcze większa. Bilety wstępu, po znacznie niższej cenie niż w kasach targowych, można nabywać za pośrednictwem serwisu Plastech.pl.

Korzyścią takiego rozwiązania jest przede wszystkim niższa cena: bilet jednodniowy w przedsprzedaży kosztuje 49 euro, natomiast na miejscu w Düsseldorfie 55 euro. Bilet trzydniowy kosztuje w internecie u nas 108 euro, w kasie zaś 120 euro.

Czytaj więcej:
Targi 1280