160 lat historii marki Lesonal

160 lat historii marki Lesonal

Należąca do firmy AkzoNobel marka Lesonal, w portfolio której znajdują się lakiery do renowacji pojazdów wszystkich marek, obchodzi 160 urodziny. Jej początki sięgają lat 50-tych XIX wieku. Od tego czasu Lesonal stał się jedną z największych i najbardziej innowacyjnych marek lakierniczych w Europie.

Początki marki Lesonal sięgają 1858 roku, kiedy to niemiecki farmaceuta sprzedał swoją aptekę i zdecydował się rozpocząć produkcję farb. Pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku Lesonal został przejęty przez globalną firmę AkzoNobel. Współpraca ta pozwoliła na jeszcze większe udoskonalenie technologii, m.in. dzięki wprowadzeniu takich narzędzi kolorystycznych jak: Automatchic Vision - nowoczesny spektrofotometr pozwalający szybko i łatwo wykonać pomiar koloru na samochodzie; QuickMix - innowacyjny program wyszukiwania kolorów, pozwalający w łatwy sposób odnaleźć potrzebną recepturę; Mixit Cloud - oprogramowanie działające w chmurze dostępne na wielu urządzeniach jednocześnie; Lesonal Variants - stale aktualizowana biblioteka kolorów. To właśnie dzięki nim Lesonal stał się marką znaną z dokładności odwzorowywania koloru, oferującą warsztatom lakierniczym łatwy, wydajny i niezawodny proces kolorystyczny.

W 1996 roku Lesonal, będący już częścią firmy AkzoNobel, przedstawił zupełnie nowy, kompaktowy zestaw produktów, z którym to marka weszła na rynek międzynarodowy w dziesięciu krajach Europy Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata później Lesonal został wprowadzony na rynek azjatycki, a w 2002 roku na rynek Europy Środkowej i Wschodniej.

W ciągu swojej ponad półtorawiecznej historii, Lesonal zawsze wyróżniał się innowacyjnymi pomysłami, doprowadzając do kilku technologicznych przełomów w produkcji farb i lakierów. Wśród nich wymienić tu można wprowadzenie do przemysłu samochodowego takich nowości, jak: lakiery nitrocelulozowe, pierwsze emalie piecowe oraz poliestrowe kity szpachlowe. Jednak w historii marki Lesonal zapisał się jako pierwszy globalny system lakierów renowacyjnych według zasady: najwyższa jakość za rozsądną cenę.

Obecnie produkty Lesonal cieszą się uznaniem profesjonalistów branży lakierniczej w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.


Czytaj więcej: