170 tysięcy gości na Targach interpack 2017

170 tysięcy gości na Targach…
Targi interpack 2017 - największe na świecie targi w branży opakowań i w spokrewnionym z nią przemyśle procesowym - jeszcze przed rozpoczęciem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Targi odnotowały rekordowy udział 2 865 przedsiębiorstw. W dniach 4 - 10 maja na targach interpack panowała niepowtarzalna atmosfera, a kolejny rekord polegał na tym, że 74% ze 170 500 odwiedzających przybyło do Düsseldorfu zza granicy, a trzy czwarte spośród nich to osoby podejmujące decyzje.

Duży udział fachowców najwyższej klasy, pochodzących z 168 państw, to powód do zadowolenia dla wystawców cieszących się z dobrze zapowiadających się transakcji i konkretnych umów opiewających często na siedmiocyfrowe kwoty. Odwiedzający skorzystali natomiast z szerokiej palety międzynarodowych rozwiązań i niepowtarzalnej możliwości przeglądu rynku. Zadowolenie to wyrażone zostało w ocenie targów: według oficjalnych danych prawie 98% ankietowanych było bardzo zadowolonych z udziału w targach interpack 2017. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie prezentowane na targach dziedziny, przy czym w przypadku produkcji materiałów opakowaniowych to zainteresowanie w porównaniu z poprzednią imprezą targową znacznie wzrosło.
- Targi interpack to wydarzenie obowiązkowe dla firm z branży, dające właściwe impulsy rozwojowe. Co trzy lata targi prezentują nie tylko osiągnięcia branży, ale są jednocześnie miejscem spotkania oferentów i klientów z całego świata, którzy chcą wymienić się informacjami i zrobić dobre interesy - podkreślił Friedbert Klefenz, dyrektor targów interpack 2017.

- Targi interpack po raz kolejny pokazały, że co trzy lata chcą być wydarzeniem na skalę światową i platformą innowacji w branży. Dzięki koncepcji tzw. globalnej „interpack Alliance” targi interpack są lepiej widoczne na rozwijających się rynkach zagranicznych i przyciągają do Düsseldorfu jeszcze większą liczbę najwyższej klasy specjalistów - wyjaśnił Hans Werner Reinhard, dyrektor Messe Düsseldorf.

Top trendy: cyfryzacja, przemysł 4.0 i trwałość

Do najpopularniejszych trendów przy wielu stoiskach należała postępująca cyfryzacja procesu produkcyjnego w kierunku przemysłu aplikacji 4.0. W takim sensie połączona w sieć produkcja umożliwia na przykład ekonomiczne wytwarzanie spersonalizowanych opakowań czy zagwarantowanie monitorowania pochodzenia. Modułowy design maszyn opakowaniowych i linii produkcyjnych oraz optymalizacja obsługi cyfrowej odgrywają ponadto istotną rolę w zmniejszeniu stopnia złożoności produkcji oraz umożliwiają osiągnięcie największego stopnia elastyczności w zmianie wielkości czy wariantów produkcji. Aby lepiej radzić sobie ze złożonością procesu produkcji maszyn i instalacji oraz w dziedzinie szkoleń i eksploatacji niektóre firmy wykorzystują aplikacje Virtual Reality, które całościowo podchodzą do maszyn czy instalacji. Wszechobecny na targach interpack 2017 był również temat trwałości. Przedsiębiorcy zaprezentowali udoskonaloną wydajność surowców zarówno w odniesieniu do użytego materiału o coraz cieńszych ściankach, ale również w procesie produkcyjnym. Coraz większym zainteresowaniem cieszyły się także alternatywne materiały opakowaniowe.

Ciekawe tematy specjalne

Innowacje w dziedzinie przemysłu 4.0 zaprezentowali nie tylko wystawcy. Przygotowany we współpracy ze Związkiem Niemieckich Producentów Maszyn i Instalacji pokaz specjalny o tej samej nazwie, co targi - interpack - to wizualizacja najnowszych koncepcji i rozwiązań z zachwytem przyjęta przez gości. Magnesem przyciągającym publiczność był między innymi tzw. demonstrator „smart4i“, produkujący i pakujący spersonalizowane power banki. Cały proces: od momentu złożenia zamówienia online, aż do monitorowania pochodzenia, odbywał się cyfrowo. Ponadto samo urządzenie zostało zaprojektowane przez współpracujące ze sobą i połączone w sieć uniwersytety, a następnie - przy pomocy wirtualnego bliźniaka - w rekordowym czasie wyprodukowane.

interpack17

messe duesseldorf GmbH interpack-2017

Reportaże

Forum

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23