25 lat Datacomp

25 lat Datacomp
Firma Datacomp świętuje ćwierć wieku swego istnienia.

- O założeniu firmy zdecydował przypadek. Spotkany w autobusie mężczyzna, który przysłuchiwał się rozmowie na temat komputerów pomiędzy dwoma młodymi pracownikami akademickimi, zapytał o to, czy komputery mogą stać się dobrym interesem? Ów nieznajomy, przez pierwsze lata prezes firmy, pomógł ją założyć i sfinansował zakup pierwszego „Tajwańczyka” – opowiada Andrzej Tomana, wiceprezes Datacomp.

Spółka jest producentem i dystrybutorem specjalistycznego oprogramowania dla branży produkcyjnej, budowlanej i mechanicznej, a także sektora zamówień publicznych.

Oferuje m.in. systemy CAD przeznaczone do projektowania 2D i 3D. Do jej najciekawszych produktów związanych z projektowaniem należy system projektowania różnego rodzaju instalacji z technologią BIM (Building Information Modeling).

Natomiast grupa rozwiązań związanych z mechaniką, to przede wszystkim programy do bryłowego projektowanie części o różnej złożoności geometrii, oferujące także możliwości programów CAM w postaci Alibre CAM. Pozwala to na przygotowanie obróbki na frezarce. Stworzenie kodu NC na frezarki umożliwia system VisualMill, a moduł VisualArt, pracujący w środowisku VisualCAM, umożliwia konwersję projektów graficznych na geometrię odpowiednią do obróbki.

Datacomp jest także dystrybutorem nowoczesnego systemu klasy ERP – Plan de Campagne, który poprawił efektywność działania firm produkcyjnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem z ukierunkowaniem na zarządzanie i planowanie w produkcji.

Nowe produkty wprowadzone na polski rynek przez Datacomp to także programy związane z renderowaniem i modelowaniem powierzchniowym. Mowa tu o programie fotorealistycznego renderowania modeli 3D i programie SimLab oraz programie do modelowania powierzchniowego i koncepcyjnego MOI 3D – Moment of Inspiration.