Agenda premierowej konferencji Klastra Creative Packaging Group już dostępna

Agenda premierowej konferencji…

Wspólnie z Ptak Warsaw Expo Klaster CPG przygotowuje konferencję towarzyszącą Międzynarodowym Targom Żywności i Produktów Ekologicznych - Bioexpo Warsaw, które odbędą się w dniach od 5 do 7 października 2023 r. w Nadarzynie.

Drugiego dnia targów, 6 października 2023 r. (piątek) przedstawiciele firm członkowskich zmierzą się z tematem nowości legislacyjnych i opowiedzą o PPWR - Packaging and Packaging Waste Regulation, czyli o planowanych zmianach w prawie europejskim dotyczącym opakowań, z perspektywy swoich doświadczeń, obaw i indywidualnie wprowadzanych innowacji produkcyjno-technologicznych.

Konferencja skoncentrowana będzie na próbie wyjaśnienia i interpretacji zmian w przepisach, które lada moment będą dotyczyć branży opakowaniowej. Planowane prelekcje to przede wszystkim praktyczne spojrzenie na nadchodzącą rewolucję w prawie Unii Europejskiej przez pryzmat polskich przedsiębiorców. Konferencja będzie szansą dla słuchaczy na poznanie realnych problemów, case studies i przygotowań do zmian w dużych i mniejszych firmach skupionych na branży opakowaniowej.

Ekspercka wiedza od praktyków branży opakowaniowej

Thomas Spranzel, Product Manager - RFID i Fieldbus w firmie Turck Sp. z o.o., opowie o nowoczesnych metodach kontroli odpadów i sposobach identyfikacji produktu oraz omówi, czym jest i jak działa technologia RFID.

"Kwadratura koła - odchudzać i być w zgodzie z PPWR, czy nie odchudzać i być w zgodzie z PPWR?" - z tym tematem zmierzy się Małgorzata Chomiuk, Marketing Manager w  firmie Polpak Sp. z o.o. Przedstawi ogólne założenia i cele minimalizacji opakowań oraz wady i zalety, jakie to ze sobą niesie.

Bartłomiej Ciok, Technical Director w firmie Promark Sp. z o.o. oraz Damian Sikorski, Prezes Zarządu w firmie Etyland Sp. z o.o. opowiedzą o charakterystyce i produkcji etykiet bezpodkładowych oraz konwencjonalnych technikach etykietowania samoprzylepnego. Postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy etykiety Linerless istotnie wpłyną na redukcję wytwarzanych odpadów w procesach produkcyjnych.

Michał Adamski, Product Manager w firmie Verpalin Sp. z o.o., przybliży słuchaczom temat "Monomateriały w służbie recyklingu", obejmujący m.in. rodzaje recyklingu i praktyczne aspekty stosowania surowców PCR oraz certyfikację na przykładzie jednego z najważniejszych i najtrudniejszych do uzyskania oznaczenia ekologicznego - BlueAngel.

"Odpady z tworzyw sztucznych i ich recykling w odniesieniu do gospodarki o obiegu zamkniętym", to temat prezentacji dr. inż. Bartosza Walendzika, wykładowcy z Katedry Technologii Wody Ścieków i Odpadów na Politechnice Koszalińskiej.

Wszyscy prelegenci opowiedzą o zagadnieniach, z którymi spotykają się w codziennej pracy, a także o tym, jak sami przygotowują się do nadchodzących zmian i rewolucjonizują własne wyroby i procesy produkcyjne.

Niewątpliwym atutem premierowej konferencji Klastra CPG jest fakt, że udział w niej wezmą praktycy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami oraz opowiedzą o realnych przykładach trudności z implementacją nadchodzących przepisów.


Czytaj więcej:
Targi 1281
Prawo 459