AkzoNobel inwestuje w holenderskie laboratoria badawcze

AkzoNobel inwestuje w holenderskie…

AkzoNobel buduje dwa nowe laboratoria badawcze w swoim zakładzie w Sassenheim w Holandii, aby dalej wspierać pionierski rozwój produktów firmy.

Wkrótce rozpoczną się prace nad budową centrum technologicznego dla farb proszkowych, a właśnie otwarto nowe laboratorium polimerów, które będzie opracowywać innowacyjne technologie żywic dla wszystkich biznesów firmy.

Całkowita wartość inwestycji w zakładzie w Sassenheim – największym światowym centrum badawczo-rozwojowym AkzoNobel – wynosi około 8 milionów euro. W obiekcie pracują już największe w Europie zespoły badawczo-rozwojowe firmy, zajmujące się farbami dekoracyjnymi oraz powłokami motoryzacyjnymi i specjalnymi. Dodanie dwóch nowych laboratoriów pomoże firmie w dalszym budowaniu swojej światowej reputacji dzięki pionierskiemu rozwojowi produktów, koncentrującemu się na dostarczaniu kreatywnych rozwiązań dla klientów.

– Utworzenie nowego laboratorium farb proszkowych umożliwi nam przeprowadzenie podstawowych badań niezbędnych do dalszego skutecznego wprowadzania innowacji, jak i bardziej zrównoważonych produktów na rynek – wyjaśnia Roger Jakeman, dyrektor ds. technologii w AkzoNobel. – Opracowując nowe technologie na przyszłość, odblokujemy więcej możliwości dla klientów i zastosowań, jednocześnie obsługując wiele opcji, w tym utwardzanie w niskiej temperaturze. To jeszcze bardziej zwiększy naszą zdolność do ograniczania emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości.

Niedawno otwarte laboratorium polimerów – część organizacji badawczej firmy – pomieści 15 naukowców. Skoncentruje się ono głównie na rozwoju bardziej zrównoważonych technologii polimerowych i nowych powłok, aby wesprzeć realizację ambicji AkzoNobel, w zakresie zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości do roku 2030.

AkzoNobel

– Działalność farby lub powłoki zależy w dużej mierze od konstrukcji zastosowanych żywic – kontynuuje Jakeman. – Stanowią one istotny składnik procesu produkcyjnego. Nowe laboratorium będzie zatem odgrywać ważną rolę w zwiększaniu możliwości firmy i wzmacnianiu naszej, wiodącej w branży, wiedzy specjalistycznej. Carla Breuer, burmistrz Teylingen, gminy, w której znajduje się Sassenheim, dodaje zaś: – Inwestycja AkzoNobel w te dwa nowe laboratoria badawcze pokazuje zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój produktów w naszym regionie i w Holandii. Jesteśmy dumni, że ta inicjatywa nabiera kształtu w naszej gminie.

AkzoNobel zatrudnia na całym świecie około 3000 specjalistów ds. badań i rozwoju w 70 laboratoriach, a w ciągu ostatnich pięciu lat na badania i rozwój wydano ponad 1,25 miliarda euro.


Czytaj więcej: