AkzoNobel zorganizuje w 2021 r. konkurs Paint the Future dla startupów w Chinach

AkzoNobel zorganizuje w 2021…

Chcąc wzmocnić relacje ze startupami na kluczowym rynku działalności, w marcu 2021 r. AkzoNobel zamierza uruchomić w Chinach kolejny konkurs dla startupów na szczeblu regionalnym.

Konkurs łączy w sobie serię programów dla startupów, środowisk akademickich, instytutów badawczych i dostawców, w ramach których mogą oni wspólnymi siłami prowadzić testy, uruchamiać i skalować przełomowe rozwiązania we współpracy z AkzoNobel. 

- Wspaniała przyszłość różni się od dobrej przyszłości branży farb i powłok stopniem zaawansowania innowacji i współpracy - twierdzi Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel. - Właśnie o to chodzi w konkursie Paint the Future. W tym ekosystemie innowacyjnej współpracy możemy znaleźć i rozwijać rewolucyjne, twórcze pomysły, dzięki którym przeniesiemy nasze produkty na wyższy poziom i zrobimy krok w przyszłość.

Paint the Future został przeprowadzony przez firmę po raz pierwszy w 2019 r. i był w tej branży pionierskim globalnym programem dla startupów. W 2020 r. producent zorganizował podobny konkurs na szczeblu regionalnym. Teraz chce zaprosić do udziału startupy w Chinach - w kraju, który znany jest z innowacji technologicznych.

Trzy wyzwania stymulujące

W ramach programu w Chinach poszukiwane są spółki i instytuty technologiczne na wczesnych etapach rozwoju, które opracowały rozwiązania w dziedzinie doświadczenia klienta, inteligentnych łańcuchów dostaw, a także rozwiązania dążące do zmniejszenia ilości generowanych odpadów. Szczegółowy opis wyzwań zostanie ogłoszony na początku stycznia 2021 r.

Wszyscy uczestnicy mają szansę skorzystać z rozległej wiedzy i doświadczenia ekspertów AkzoNobel, a zwycięzcy będą współpracować z firmą przy opracowywaniu zrównoważonych możliwości biznesowych.

Chiny prosperują dzięki innowacjom 

Organizacja konkursu dla startupów w Chinach jest bardzo ekscytująca, ponieważ właśnie tam, dzięki ciągłym inwestycjom w talenty i technologie, innowacje technologiczne stały się głównym motorem rozwoju. 

- AkzoNobel ma innowacyjność we krwi, dlatego ogromnie się cieszymy, że możemy przyczynić się do wprowadzania nowatorskich rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju w Chinach - powiedział Klaas Kruithof, Dyrektor ds. Technologii AkzoNobel. - Podobnie jak Chiny kładziemy duży nacisk na innowacje technologiczne. Zależy nam na tym, by wykorzystać otwarte innowacje i ekosystem współpracy, dzięki czemu będziemy mogli oferować naszym klientom bardziej wartościowe i nowoczesne produkty.

- Ogromnie się cieszymy, że możemy zorganizować nasz konkurs Paint the Future dla startupów w Chinach. Dzięki współpracy możemy wyznaczać nowe granice w naszej branży z korzyścią dla naszych klientów - dodaje Mark Kwok, Prezes AkzoNobel w Chinach i Azji Północnej oraz Dyrektor Handlowy działu Decorative Paints w Chinach i Azji Północnej. 

Wyzwanie dla startupów w Chinach rozpocznie się oficjalnie 1 marca 2021 r., wtedy też zostanie uruchomiona strona internetowa konkursu. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest na https://www.letspaintthefuture.com/zh-hans/china-challenge/


Czytaj więcej:
Konkursy 174
Farby 47