Alpla przejmuje portorykańską firmę Fortiflex

Alpla przejmuje portorykańską…

Alpla przejęła firmę Fortiflex, specjalistę w dziedzinie opakowań z siedzibą w Portoryko. Oba przedsiębiorstwa wspólnie produkują opakowania na rynki Karaibów i Ameryki Środkowej od 2017 r. Wraz z przejęciem Fortiflex, Alpla wzmacnia dział Alplaindustrial założony w 2023 r. z myślą o wielkogabarytowych rozwiązaniach opakowaniowych i rozszerza swoją ofertę jako kompletny dostawca.

Założona w 1975 r. firma Fortiflex jest jednym z wiodących producentów opakowań w Ameryce Środkowej i na Karaibach, oferującym ponad 700 produktów. Wszyscy 102 pracownicy przedsiębiorstwa zostali przejęci przez Alpla.

- Dzięki przejęciu Fortiflex wzmacniamy naszą pozycję, poszerzamy portfolio i przygotowujemy grunt pod dalszy rozwój w regionie. Zyskujemy dziesięciolecia doświadczenia, uznaną jakość i najnowocześniejsze linie produkcyjne - podkreśla Carlos Torres, dyrektor zarządzający Alpla na Meksyk, Amerykę Środkową i Karaiby.

Rozwiązania opakowaniowe dla przemysłu

Zakłady Fortiflex dostarczają produkty do głównych regionalnych i międzynarodowych klientów z branży budowlanej, chemicznej i spożywczej. Zdolności produkcyjne i eksportowe są stale rozszerzane, obejmując obecnie nie tylko Amerykę Środkową i Karaiby, ale także Amerykę Południową i Północną. W 2023 r. Alpla i Fortiflex zainstalowały nową linię produkcyjną wiader w Kostaryce. Planowane są dalsze inwestycje.

Integracja Fortiflex z Grupą Alpla, w połączeniu z portfolio marki Alplaindustrial utworzonej w 2023 r. i doświadczeniem Alpla w zakresie recyklingu, tworzy wartość dodaną dla klientów w regionie.

- Dział pojemników przemysłowych ma ogromny potencjał, a jako kompletny dostawca dostarczamy wraz z nimi zamknięcia i dekoracje - dodaje Carlos Torres.

Datę przejęcia ustalono umownie na 22 grudnia 2023 r. Warunki zostały utrzymane w tajemnicy.

Zdjęcie: Alpla


Czytaj więcej:
Rynek 1084
Umowy 164

Reportaże

Forum