Ampacet podwaja możliwości produkcyjne

Ampacet podwaja możliwości…

Ampacet, jeden z czołowych dostawców masterbaczy i dodatków uszlachetniających, poinformował o uruchomieniu dwóch nowych linii do produkcji barwników oraz rozbudowie laboratorium badawczo-rozwojowego w Dudelange w Luksemburgu. Obie linie, mające rozpocząć działalność w drugim kwartale 2019 roku, są częścią długoterminowego planu ekspansji Ampacet. Zostały zaprojektowane z naciskiem na bezpieczeństwo i ergonomię a ich systemy energetyczne i wodne zostały zmodyfikowane w celu zminimalizowania wpływu na środowisko.

Na jednej z nowych linii, która powstała aby szybciej reagować na trendy rynkowe i potrzeby klientów, odbywać się będzie produkcja polimerów inżynieryjnych. Celem tej inwestycji jest skrócenie czasu realizacji zamówień i zwiększenie elastyczności dostaw masterbaczy na bazie poliolefin.

- Naszym celem jest dostarczanie naszym klientom wysokiej jakości usług i innowacyjnych rozwiązań, przy jednoczesnym ograniczeniu naszego wpływu na środowisko. Nowe linie są zaprojektowane, aby wspierać ten cel - powiedział Marcello Bergamo, Dyrektor Zarządzający Ampacet Europe.

Ponadto firma zakończyła rozbudowę swojego europejskiego centrum badawczo-rozwojowego w Dudelange w Luksemburgu, prawie dwukrotnie zwiększając rozmiar istniejącego tam laboratorium. Inwestycje objęły m. in. nową urządzenie do formowania wtryskowego oraz urządzenie do formowania z rozdmuchem, która przyspieszy usługi dopasowywania kolorów.

Dudelange

Ampacet zainstalował najnowszej generacji jednostopniowe elektryczne urządzenie, produkujące w jednym cyklu zarówno preformę PET, jak i finalnie butelkę, co pozwala na znaczną oszczędność czasu, zwiększenie szybkości oraz jakości usług dopasowywania kolorów na miejscu.

Ampacet nabył również najnowszą komorę testową z lampą ksenonową odtwarzającą uszkodzenia spowodowane przez działanie całkowitego widma światła słonecznego. Urządzenie to, służące do przyspieszenia procesu starzenia się masterbaczy stanowi niezbędne narzędzie w rozwoju nowych produktów i kontroli jakości.

JL

Reportaże

Forum