Ampacet podwaja zdolności produkcyjne w Luksemburgu

Ampacet podwaja zdolności…

Firma Ampacet - globalny producent masterbatchy - ogłosiła podwojenie swoich mocy produkcyjnych w zakresie barwników dzięki zainstalowaniu nowych linii technologicznych w swoim zakładzie w Dudelange w Luksemburgu, gdzie mieści się europejska siedziba Ampacet.

Firma zainwestowała w nowy obiekt ponad 40 milionów euro. Pierwsza linia do produkcji barwników została uruchomiona w Dudelange 2017 roku, zaś w 2019 Ampacet powiększył zakład o dwie kolejne.

Inwestycja skróci czas realizacji zamówień i zapewni płynność dostaw. Ostatnie inwestycje Ampacet obejmują Ideation Center w Dudelange - kreatywne środowisko umożliwiające klientom przejście od koncepcji do kreacji przy użyciu innowacyjnych efektów kolorystycznych Ampacet i technologii zrównoważonych rozwiązań.

- Nasza europejska strategia mająca na celu poprawę satysfakcji klientów przynosi efekty. Nasz plan pięcioletni został pomyślnie zrealizowany, a teraz rozpoczynamy kolejny. Ta inwestycja jest częścią ogólnej strategii mającej na celu lepsze reagowanie na potrzeby klientów zarówno pod względem jakości, jak i obsługi - powiedział Marcello Bergamo, dyrektor zarządzający Ampacet Europe.

- Nasi klienci są przedmiotem naszej najwyższej uwagi i mogą polegać na firmie Ampacet w zakresie wspierania rozwoju nowych produktów, koncentrując się na innowacyjności i zrównoważonym rozwoju. Stosujemy bezpieczne dla środowiska procesy technologiczne i aktywnie działamy w zakresie ochrony bezpieczeństwa naszych pracowników, otoczenia i społeczności. Nieustannie poszukujemy innowacyjnych sposobów, aby zminimalizować wpływ naszych praktyk i produktów na środowisko - dodał Bergamo.

Dzięki nowym liniom technologicznym powstanie 25 nowych miejsc pracy. Ampacet Europe zatrudnia obecnie 526 osób, z czego 211 w Dudelange.

dudelange-new-logo